YAĞ YAKMANIN YOLLARI

Eğer yaptığınız egzersizlerle kilolarınızdan daha hızlı kurtulmak istiyorsanız bazı ufak tüyoları takip etmeniz yeterli olacaktır. Çünkü bu ufak tüyolarla çok daha hızlı yağ yakabilir bu sayede de çok daha hızlı bir şekilde forma girebilirsiniz. İşte sizinle paylaşacağımız bir kaç tüyo … Doğru Kaslarınızı Çalıştırın… Bazen yapılan hareketten çok hangi kaslarınızı çalıştırdığınız çok daha önemlidir. Doğru kasları ne kadar çok çalıştırırsanız o kadar çok kalori yakarsınız ve bu da o kadar hızlı zayıflamanıza yardımcı olur. Daha hızlı yağ yakmak için çalıştırmanız gereken kaslarınız baldır, göğüs ve kalça kaslarınızdır. Gün içinde oturduğunuz yerden bile bu kaslarınızı çalıştırmanız mümkün. Yürüyüş Yapın… bu oldukça klasik bir yağ yakma hareketi olarak gelebilir ancak en etkili olduğunu söyelemek yanlış olmaz. Düzenli bir şekilde yürüyüş yapan kişiler yağ rezervlerini kullanır. Bu da oturmuş olan yağlarınızı çok daha hızlı yakabileceğinizi gösterir. Merdivenleri Kullanın… Asansör kullanmak yerine merdivenleri kullanmanın size kalori yakmanızda yardımcı olacaktır. Bu herkes tarafından bilinir. Ancak merdivenleri tek tek çıkmak yerine, ikişer ikişer çıkarsanız bu size yaklaşık olarak 2 katı kadar kalori kaybı yaşatacaktır. Su İçin… Yağ yakmanın en iyi yolu egzersiz yapmak,egzersiz yapamıyorsanız da sürekli aktif olmaktır. Egzersiz yapabilmek ya da sürekli aktif olabilmek için susuz kalmamanız gerekir. Ne kadar çok su içerseniz egzersiz yapabilme süreniz de o kadar artar. Bu sayede daha çok yağ yakabilirsiniz. İki Kere Kısa Egzersiz… Gün içinde sabah ve akşam olmak üzere iki kez egzersiz yaparsanız ( ki bu egzersizlerin uzun yorucu saatler olması gerekmez. 20 dakika kadar kısa bir süre de yeterli olacaktır.) egzersiz sonrasında metabolizmanız bir kaç saat daha canlı kalacaktır. Bu sayede neredeyse normal yağ yakma miktarınızın iki katı kadar yağ yakabilirsiniz.

ZAYIFLAMA HAPLARI
Genellikle en sağlıklı zayıflama yöntemi özel bir diyetisyen tarafından kişiye özel verilen diyet listeleridir. Ancak bu her zaman herkes üzerinde işe yarayamayabiliyor tabi kide. Nasıl derseniz ? Zayıflamak her zaman için sağlam bir motivasyon ve istek gerektirir. Bunların yanısıra eğer kişinin zayıflama konusunda kendine olan güveni zayıfsa, kendine özel bir diyet listesi hazırlanmış olsa dahi başarılı olamaz. Zayıflayabilmek için kişinin iradeye sahip olması gerektiği gibi kendine güveni olmasıda gerekir. Çünkü bazen zayıflamak gerçekten zorlu bir süreç halini alabilmektedir. Bu sürecin zorluklarını kaldıramayan ya da kaldırmak istemeyen kişiler daha kolay zayıflama yöntemlerine başvurabiliyor. Son zamanlarda daha hızlı bir zayıflama sağlamak için sıklıkla başvurulan yollardan biri zayıflama haplarıdır. Özellikle birkaç belli zayıflama ilacının ününün duyulmasından sonra çeşitli ilaç firmaları yeni zayıflama hapı üretimlerine başlamıştır. Bunların bir çoğu ne yazık ki zayıflatabilme konusunda etkili olamadıkları gibi, kullanan kişilerin sağlıklarını da tehdit etmektedir. Bitkisel içerikli zayıflama hapları her zaman daha sağlıklı ve cok daha yardımcı olabilmektedir. Bunun sebebi içerisinde sağlığınıza zarar verebilecek herhangi bir kimyasal katkı maddesi bulunmamasıdır. Aynı şekilde bu zayıflama haplarının etkisi zarar verici içeriğe bağlı olmasından dolayı sağlıklı bir zayıflama sağlamaz. Ayrıca herkes için geçerli bir zayıflama sebebi olmayabilir. Bitkisel zayıflama hapları ise kişinin uyguladığı diyetin yanında oldukça yararlı olabilir. Yani kişinin zayıflamasına yardımcı bir etki olabilir. Bu yine de kişiden kişiye değişebilen bir yardımcı etkidir. Dediğimiz gibi zayıflamak sadece zayıflatıcı haplar kullanıp aynı düzende yemek yemeye devam etmek değildir. Bu sağlıklı bir zayıflama yöntemi değildir. Zayıflamak istiyorsanız yeme düzeninizi değiştirmeli ve çok daha sağlıklı bir menü oluşturmaya odaklanmalısınız. Zayıflama haplarını sadece bir yardımcı olarak görmek zayıflama süreciniz için çok daha sağlıklı bir adım olacaktır.

DİYET LİSTELERİ
Diyet listeleri zayıflayabilmeniz için size özel olarak hazırlanmış listelerdir. Bu listeler sizin yemek alışkanlıklarınıza göre ya da sevdiğiniz yemeklere göre şekillenebildiği gibi ihtiyacınız olan programa göre de şekillenebilmektedir. Bu konuda özel bir yardım alabilirsiniz. Demek istediğimiz zayıflamak için diyetisyenlere gitmek bu konuda çok daha kararlı olduğunuzun bir göstergesidir. Ayırca zayıflama konusunu ciddiye almanız zayıflama ihtimalinizide arttırır. Bu anlamda diyet listeleri sizin zayıflayabilmeniz için büyük bir adımdır. Bazen zayıflamak için diyet listelerine ihtiyacınız olmayabilir. Bunun anlamı vermeniz gereken kilo fazlalılığının büyük boyutlarda olmadığıdır. Ancak tabiki de buna karar vermek yine uzman kişilerin kontrolünde yapılan testler sonucu anlaşılabilir . Bu gibi durumlarda genellikle normal düzende yediklerinize dikkat etmek ve kilo almanıza sebep olabilecek yağlı, şekerli, hamur işleri gibi besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Böyle bir düzen birkaç kilo fazlalığınız varsa bunları kaybetmenize yardımcı olacaktır. Dediğimiz gibi yine de bu kararı konusunda uzman olan diyetisyenlerin vermesi çok daha uygun olacaktır. Eğer diyetisyene gidebilecek durumda değilseniz ve olmak istediğiniz kiloya sadece bir kaç kilo uzaklıktaysanız ağır diyet listelerine ihtiyaç duymuyorsunuz demektir. Bunun yerine sizi motive edebilecek küçük ve basit diyet listeleri hazırlamaya çalışın. Mesela gün içinde neler yemek istediğinize karar verin ve bir kaç günlük bir liste hazırlamaya çalışın. Ulaşmak istediğiniz kiloya oldukça yakın olmanız hazırladığınız bu listeye uymanızıda bir o kadar kolay bir hale getirecektir. Diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet listeleri ise genellikle sağlıklı beslenme ve düzenli beslenme çerçevesinde hazırlanmaktadır. Kişinin sevdiği yiyeceklerden oluşması da büyük önem taşımasına rağmen öncelik her zaman sağlıklı besinlerden oluşmasıdır. Düzenli bir beslenme sonucunda kilo vermeniz de bir o kadar kolaylaşır. Bunun, zayıflamak isteyen ve kilo vermek için çaba gösteren herkesin aklında tutması gereken önemli bir nokta olduğunu söylemek gerekir.

YAPILAN DİYET HATALARI
Kilo vermek hiçbir zaman kolay bir süreç olmamıştır. Birtakım zorlukları olduğu herkes tarafından bilinir ancak gerçekten zayıflamak istedikten sonra bunun başarılamaması için hiçbir sebep yoktur. Burada önemli olan birtakım belirli hataları yapmadan doğru şekilde ince noktalara ve detaylara dikkat ederek zayıflamaktır.Bunlardan birkaçını paylaşalım… Hiçbir zaman kısa vadeli düşünmemelisiniz. Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsanız bunun bir ya da iki haftada gerçekleşeceğine inanmak yerine tüm yeme düzeninizi bu şekilde değiştirmeniz ve sağlıklı beslenmeniz çok daha doğru olacaktır. Bu sayede sürekli diyet yapmak ve zorlu süreçler atlatmak zorunda kalmazsınız, ayrıca sürekli diyet yapmanın olumsuz bir yönü olan metabolizma yavaşlaması durumunu yaşamazsınız. Sevdiğiniz besinlerden vazgeçmeyin.Eğer uzun süreli yeme planlarınızı olumlu anlamda değiştirmek istiyorsanız, sevdiğiniz besinleri hayatınızdan tamamen çıkaramazsınız. Bu kesinlikle gerçekçi olmayacaktır. Eğer sağlıklı bir şekilde besleniyor ve yavaş yavaş kilo veriyorsanız kendinize bir ödül olarak arada bir sevdiğiniz besinleri yeme hakkı tanımalısınız. Bunları büyük porsiyonlar halinde değilde küçük porsiyonlar şeklinde yapmanız uyguladığınız sağlıklı beslenme düzenini de bozmayacaktır. İçeceklerin kalori oranlarının yüksek olduğunu unutmayın. Sağlıklı beslenmeye dikkat ederken sadece yediklerinize değil aynı zamanda içtiğiniz içeceklere de dikkat etmelisiniz. Bu alkollü içecekler olabileceği gibi cola gibi içeceklerde olabilir. Diyet yaparken içeceklerinde yüksek kalori değeri içerdiğini unutmamalısınız. Bir bardak kola yaklaşık olarak 90 -110 arasında kalori içerir. Buda bir dilim ekmekle eş değerdir. Bu gibi hesaplamaları yapmayı unutmamalısınız. Çünkü gün içinde 5-6 bardak kola ya da gazozlu içecekleri içmeye devam ederseniz kilo verebilme konusunda çok fazla başarılı olamazsınız. Hergün tartılmanız kilo verme sürecini hızlandırmaz. Başarılı ve sağlıklı bir diyet uyguluyorsanız kilo vermeniz daha yavaş ancak daha kalıcı bir şekilde yaşanacaktır. Bu sebeple her gün tartılmanız kendinize olan güveniniz açısından çok da faydalı olmaz. Her gün kilo vermek çok sağlıklı bir durum değildir. O yüzden hergün tartılarak, hergün kilo vermiş olmayı bekleyemezsiniz. Haftada bir tartılmak kaç kilo verdiğinizi öğrenebilmenin en iyi yoludur.

HÜLYA AVŞAR’IN DİYETİ
HÜLYA AVŞAR’IN ZAYIFLATAN DİYETİ

Hülya Avşar’ın güzelliği herkes tarafından kabul edilmiştir. Yılların yaşlandıramadığı nadir kadınlardan biri olarak görülen Hülya Avşar zaman zaman kilo problemleri yaşamış olsa da her zaman bunların üstesinden gelebilmeyi de başarmıştır. Durum böyle olunca her zaman kilosunu nasıl koruduğu merak edilen ünlüler arasına girmiştir. Uyguladığı özel diyetlerin yanısıra her zaman spor ve egzersize önem verdiği gözlerden kaçmayan Hülya Avşar fit olmayı da yaptığı sporlara borçlu olduğunu belirtmiştir. Ancak hepimiz biliyoruz ki diyet listelerinin tek başına yeterli olmadığı gibi, tek başına spor yapmakta zayıflamak için hiç bir zaman yeterli olmamıştır. Bu yüzden Hülya Avşar’ın bu yaşında dahi bu güzel vücut hatlarını nasıl koruduğu her zaman bir merak konusu olmuştur. Bizde bunu merak eden okuyucularımıza Hülya Avşar’ın özel diyet listesini sunmak istiyoruz. Hülya Avşar bu diyet listesini uygularken her zaman spor yapmaya devam etmiştir. Bu anlamda sizde eğer zayıflamak ve Hülya Avşar gibi formda bir vücuda sahip olmak istiyorsanız diyeti uygularken spora zaman ayırmaya dikkat edin.

Sabah: İki dilim kaşar, bir dilim ekmek, yarım litre su ya da ¼ avokado , 30 gr peynir, bir dilim ekmek, 1 tatlı kaşığı bal, yarım litre su

Kuşluk Vakti : 5 kayısı ve yarım litre su

Öğle: Bir bonfile ya da tavuk but, Salata ve yarım litre su ( Haftada iki gün öğle yemeği menüsünü 1 tabak makarna ve salata ile değiştirebilirsiniz. Bu tamamen sizin arzunuza bağlı. )

İkindi : 5 kayısı, 1 muz ya da 10 badem, 4 kayısı ve yarım litre su Akşam : 1 tabak karışık sebze ( brokoli, havuç, brüksel lahanası, karnıbahar, bunları haşlayıp bir salata hazırlar gibi 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve limon ile tatlandırabilirsiniz.), 1 dilim ekmek, 1 kase yoğurt salata ve yarım litre su

Gece : 1 nar ya da 1 muz ya da bunların yerine 1 dilim ananas ( Tamamen kendi tercihinize kalmış )

kalori-ve-ya-yakmann-yollar

Etiketler:

Bu yazı toplamda 449 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. BERAT BİLİR

    20 Mart 2015 at 14:00

    anlamam ben kalori varmış yag varmış yerim ne bulursam ne yapacan ki diyeti salla ye iç rabbimiz bize bu nimettleri vermiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.