Vajinismus Hastalığı Nedir ? NasıL Tedavi Edilir ?

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Belirtileri

Vajinismus Hastalığı Nedir ? Vajinismus Tanısı Ne Demektir ?

Vajinismus Hastalığı, Kadınlarda Sevişme Esnasında Hiçbir Sorun Göstermez. Ön Sevişme Sırasında Herhangi Bir Soruna Yol Açmaz. Lakin CinseL Birleşme Esnasında, Tamamen iStemsiz Bir Biçimde, Kadındaki Kasılmalardan Dolayı, Penisin Vajinaya Girememesi Veya Çok Zor Girmesi Demektir. O Kadar Ciddi Kasılmalar oLabilirki, Vajina iÇerisine PArmak veya Herhangi Bir Cisim Dahi Giremediği Zamanlar Söz Konusu oLabilir.

Vajinismus Rahatsızlığı oLan Kadınların, Zaman Zaman Çocuk iStedikleri Hallerde Çok Zor Bir Biçimde Partnerinin Penisinin uç Kısmını Vajinaya Sokarak ßurada Ereksiyon Sağlamak SuretiyLe Hamile Kalabilen Hastalar oLabilmektedir.

CinseL iLişki Esnasında Vajinanın aLt Bölümünde Bulunan Kaslar Öylesine Kasılır ki, Bu Kasılmalardan, Bacak, Kalça, Bel, Omurilik ve Hatta Kasılmanın Derecesine Göre Çene ve Ağız Kasları Dahi Etkilenebilmektedir.

Kasılmaların Şiddeti Vajinismus Hastalığınında Şiddetini Belirlemektedir.

Vajinismus Hastalığının Bir Diğer Tanımıda CinseL iLişki Fobisi veya Kaygı Bozukluğudur.

CinseL iLişki Esnasında Kadının Kasılmaları, Esasen Kendini Korumak için Yapmış oLduğu iStemsiz Refleksdir. Başka Bir Deyişle, Penisin Vajinaya Girme Anında Kadının iStemsiz Bir Biçimde Refleks Göstererek Kendini Kasma HaLidir.

Bu SebepLe Vajinismus Hastalığı “Kaygı Bozukluğu” veya “CinseL iLişki Fobisi” oLarakda Psikolojide Tanım Bulmaktadır.

Bir Kadına Vajinismus Hastalığı Tanısı Konabilmesi için CinseL Birleşme Sırasında Ağrı Çekmesi Şartı Aranmaz. Hiç Ağrısı oLmayan Kadınlarda da Vajinismus Teşisi Konulabilir. Bazı Kişiler Penisin uCunu Vajinasına aLabilirken, Bazıları O Safhaya Dahi Gelememektedir.

Vajinismus Belirtileri

Kendini Nasıl Belli Eder

Vajinismus Hastalığı Kendini NasıL Belli Eder ?

Partnerleri iLe Cinsel Birleşme Esnasında Çok Ağrılar veya Kasılamalar Yaşıyorsa Kadın, Bir Jinekoloji uzmanına Giderek Basit Birkaç Test Yaptırarak Teşhis Konulabilmektedir.

Vajinismus Hastalığı “Birincil Vajinismus” ve “ikincil Vajinismus” oLarak 2 Gruba Ayrılır.

Vajinismusun Evreleri

Vajinismus Ağrı Döngüsü

Birincil Vajinismus : Hastalığın Bu Türünde, Kadınlar Hiçbirşekilde cinseL iLişki Yaşayamamaktadırlar. Ön Sevişmeden Zevk Alabilirler, Hatta Normal Bir Biçimde ıSLanabilirler, Lakin Penisin Vajinaya Girme Anında Kendilerini Tamamen Kasarak Partnerini iTer, Bacaklarını Kapatır ve iLişkiyi Sonlandırır. Zaman iÇerisinde Bu Durum Kadında Özgüven Sorunlarına, Partnerinde iSe CinseL Doyumsuzluk Yaratmaktadır.

Ikincil Vajinismus: Hastalığın Bu Türünde iSe Kadınlar Kısmen cinseL iLişkiye izin Verebilmektedir. En Azından Ön Sevişmenin Ardından, Partnerinin Penis uCunu, Vajinalarına Sokturmak SuretiyLe iLişki Yaşabilmeleri Mümkün oLabilimektedir.

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 5228 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.