Trafikte hiçbir şey eskisi olmayacak!

Cezalar, Emniyet’i, Meclis ve yargıyla karşı karşıya getirdi. Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan Karayolları Trafik Güvenliği 10 Yıllık Eylem Planı’yla tartışmaya nokta konulacağı öğrenildi.

Trafikte denetimlerin dijital ortama geçmesi, Emniyet’in yükünü büyük oranda azalttı. Ancak şehir merkezleri ve karayollarındaki MOBESE kameralarının, hız limitini aşan milletvekili, hakim ve savcılara ait araçlara otomatik olarak ceza göndermesi sıkıntı doğurdu.

Zaman gazetesinin haberine göre cezalar, Emniyet’i, Meclis ve yargıyla karşı karşıya getirdi. Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan Karayolları Trafik Güvenliği 10 Yıllık Eylem Planı’yla tartışmaya nokta konulacağı öğrenildi. Resmî Gazete’de yayımlanması beklenen planda, söz konusu imtiyazın yer almayacağı, Erdoğan’ın kendisine aktarılan şikâyetler üzerine trafikteki bu ayrıcalıkların kaldırılması talimatı verdiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Trafik Güvenliği Eylem Planı’nda kurallara uyma yükümlülüğü noktasında herkes eşit olacak. Güvenlik nedeniyle yetkili kurumlarca alınan tedbirler istisna oluşturabilecek. Ancak kamu vicdanını rahatsız edecek farklı uygulamalardan kaçınılacak. Ayrıca koruma hizmetlerinden yararlanacak kişiler arasında sayılmayan kamu görevlilerine koruma verilmeyecek, araç tahsis edilmeyecek. Geçiş üstünlüğü sağlayan ışıklı ve sesli donanım kullanamayacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, polis, jandarma ve milletvekillerine ceza kesilmemesi talimatı verilmişti. Milletvekilleri, savcı ve hakimlerin özel araçlarıyla kırmızı ışık ihlali yapmaları ve hız limitini aşmaları üzerine gelen cezalara itirazlar tartışma doğurmuştu. Tartışılan sistem şöyle işliyor: “İmtiyazdan faydalanmak isteyen vekil, sürekli kullandığı özel bir aracın plakasını Emniyet’e bildiriyor. Bu plakalar MOBESE’ye takıldığında görüntüler otomatik olarak kayıttan düşüyor. Düzenlenen bazı ceza tutanakları ise Meclis yönetimine iletiliyor. Meclis’in uygun görmesi halinde vekile ceza kesiliyor. MOBESE kameralarında hız limiti veya trafik ihlali yaptığı tespit edilen hakim ve savcılarla ilgili kayıtlar da Adalet Bakanlığı’na gönderiliyor. Bakanlık, kayıtların ceza tutanağına dönüştürülmesi için hakim ve savcıların görüntülerini ilgili ağır ceza mahkemesine gönderiyor.”

Etiketler:

Bu yazı toplamda 372 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.