Tofaş Fabrikasında Üretim Yeniden Başladı.

Tofaş işçileri işbaşı Yaptı

Tofaş işçileri işbaşı Yaptı

Yaklaşık 15 Gündür Eylemlerine Devam Eden Yaklaşık 3.500 Tofaş işçisi Ücretlerinde iyileştirme Yapılmasını Beyan Ederek Grev Kararı Almışlardı.

Bunun Üzerine Üretimin Tamamen Durduğu Tofaş Fabrikasında, Firmanın Ceo su Cengiz Eroldu’nun 1 Ay Sonra Ücretlerde iyileştirme Yapılacağına Dair Namus Sözü Vermesi, işçilerin Bir Kısmının işe Yeniden Başlamasını Sağladı. Tofaş Fabirkasında Bu Sabar 1,700 Kadar işçi işbaşı Yaptı.

Tofaş Ceosu Cengiz Eroldu işçi Temsilcileri ile Görüşüp Sabah işçilerin Sabah 6:45 de işbaşı yapmaları durumunda, Şu An iyileştirme yapılmayacağını fakat 1 ay sonra ücretlerde iyileştirme yapılacağına dair Namus Sözü vermes ile birlikde işçilerin bir kısmı iş başı yaptı. Grev ve iş Bırakma Eylemine Devam Eden 1.500 işçi ise Eylemlerini Sürdürmeye Devam Ediyor. Verilen Vaatlere inanmadıklarını Belirten işçiler,iyileştirme olmadığı taktirde işe devam etmeyeceklerini açıkladılar.

Tofaşdan Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) Açıklama.

Tofaş Üretime Başladığını Duyurdu. Kamu Aydınlatma Platformuna Yapılan Açıklamada Tofaş’ın Yeniden iş Başı Yaptığını ve Tedarikçi Konusunda da Herhangi Bir Sorun Yaşamadığını Belirtti.

Renault da Eyleme Devam Kararı Alındı.

Türkiyenin En Büyük Otomobil Fabrikalarından Olan Oyak Renault Fabrikasında iş Bırakan işçiler ücret Artışı Sebebi iLe Başlatıkları Eyleme Devam EDeceklerini açıkladı.

Oyak Renault Fabrikasının Yöneticileri ve işçi Sözcüleri Arasında Tarafların Avukatlarınında Bulunduğu Toplantıdan Yapıcı Bir Çözüm Çıkmazken, işçiler Talepleri Kabul Edilmediği Taktirde Eylemi Sürdüreceklerini açıkladılar.Oyak Renault işçileri Adına Sözcülük Yapan Ekrem Salım, Görüşmelerinin Olumsuz Neticelendiğini Söyleyerek Sözlerine Şu Şekilde devam Etti.

Ekrem Salım Sözlerine;

“Biz protokol istedik onlar taahhütnameye çevirdi. Beş gündür süren bu eylemde sürekli aynı şeyi yapıyorlar. Protokol olarak sunduğumuz evrakı taahhütnameye çevirip aynı şekilde geri dönüş yapıyorlar. Yani bunlar bu işin çözülmesinden değil, çözümsüzlükten yana. Biz onlara sürekli çözüm üreterek yaklaştık. Ama onlar bizim çözümlerimize, çözümsüzlükle yaklaştılar. Bundan sonraki süreçte kendileri oturup bir karar verecekler. Ya MESS ile yola devam diyecekler ya da MESS’ten ayrılıp tekrar bizim varlığımızı kabul edecekler.”

Şeklinde devam Etti.

 

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 415 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.