Tiyatrocu Zeki Alasya Hayatını Kaybetti.

Zeki Alasya Yaşamını Yitirdi

Zeki Alasya Vefat Etti

 

Ünlü Tiyatro Oyuncusu Zeki Alasya Hayatını Kaybetti.

Zeki Alasya 22 Nisan Tarihinde Karaciğer Sorunları Sebebi iLe Koç Universitesi Hastanesine Kaldırmıştı. Tedavisi Devam Ederken Bu Sabah Zeki Alasyadan üzücü Haber Geldi. Zeki Alasya Bu Sabaha 10:30 Saatlerinde Vefat Etti ve Tüm Türkiyeyi Yasa Boğdu.

Geçtiğimiz Ay Aniden Rahatsızlanarak Hastaneye Kaldırılan Zeki Alasyanın Kızı Zeynep Alasya, Babasının Diabet Hastası Olduğunu, Birkaç Gün EvveL Doğum Gününü Kutladıklarını, ßu Sırada Aniden Rahatsızlandığını Fakat Durumunun iyi Olduğunu Söylemişti.

Zeki Alasya Kimdir ?

AsLen Kıbrıslı oLan Zeki Alasya 18 Nisan 1943 Senesinde istanbuL Şehzade Başında Dünyaya Geldi.

Sanat Hayatına Milli Türk Talebe Birliğinde Amatör Olarak Başladı. Bir Müddet Dekoratör ve Rehber oLarak Görev Yaptı.1964 Senesinde Arena Tiyatrosunda ProfesyoneL Olarak Sanat Hayatına Girmiş oLdu.

1965’te Ulvi Uraz Tiyatrosunda çalıştıktan Bir Müddet sonra 1967 yılında Haldun Taner, Metin Akpınar ve Ahmet Gülhan ile birlikte Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nun kurucuları arasında yer aldı.

1973 Yılında Film Çevirmeye ßaşlayan Alasya, Metin Akpınar iLe Türk Sineması Yeşilçam da Muhteşem Bir iKiLi Oluşturdular.37 Yıl Boyunca Bir çok Filmde Yer Aldı, 1977 Yılında Yönetmenlik Yapmaya Başlayan Zeki Alasya En Son “Güle Güle” Filminde Oynadı.

1998 Yılında Kültür Bakanlığı Tarafından Kendisine Devlet Sanatcısı Ödülü Verildi.

2010 Senesinde iSe Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülüne Layık Görüldü.

Zeki Alasyanın Ölümü SosyaL Medya ve Sanat Camiasınıda Yasa Boğdu.

“Demet Akalin Kurt ?@DemetAkalin  9 dk.9 dakika önce
Zeki Alasya Allah rahmet eylesin, ailesine sabır diliyorum.. Çok üzüldüm..”
“Kenan Erçetingöz ?@Yuz_Yuze  24 dk.24 dakika önce
Zeki Alasya gibi bir dev de göçdü gitti aramızdan.. Mekanı cennet olsun”
“İlker Akkurt ?@ilkerakkurt  16 dk.16 dakika önce
Zeki Alasya’yı kaybettik..Büyük ustanın mekanı cennet olsun..”
“Özge Ulusoy ?@ozgeulusoyresmi  41 dk.41 dakika önce
Bizi biz yapan sanatçılardan biri daha gitti aramızdan…Çocukluğumdan bir parça daha yitirdim…Mekanın cennet olsun Zeki Alasya…”
Şeklinde Buna Benzer Birçok Ünlü isimde Tweet Yağdı.
Zeki Alasya Bizlerde SohbetSizsiniz aiLEsi Olarak Allahdan Rahmet Sevenlerine ve Hayranlarına Başsağlığı Diliyoruz. Tek Gerçek Ölümdür…
Oyunculuğunu, Gülen Yüzünü, Sohbet ini Çok Özleyeceğiz.Mekanın Cennet oLsun.

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 602 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.