Mobil Sohbet

.

Terim’den kral hareket

Galatasaray’ın hocası, efsane Metin Oktay’ın, Florya’daki 12 yıllık heykelinin kaldırılması içintalimat verdi. Sarı-kırmızılı çalıştırıcının, “Basit ve sıradan kalıyor” dediği heykel değiştiriliyor

NEVZAT DİNDAR
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim vefa konusunda farkını bir kez daha gösterdi. Terim, sarı-kırmızılı kulübün efsane ve sembol ismi Metin Oktay’ın kendi ismini taşıyan Florya tesislerindeki heykelini bakımsız buldu ve yenilenmesi için talimat verdi.
Florya Metin Oktay Tesisleri’nin bahçesine 2000 yılında monte edilen Metin Oktay heykelininin geçen 12 yıllık sürede ihtişamını yitirmesi Terim’i harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Florya’ya giden kongre üyelerine tesisleri gezdiren sarı-kırmızılıların hocası, ana binanın önündeki Metin Oktay heykelinin yanına gelindiğinde projesini açıkladı.

‘O bizim ruhumuz’
Fatih Terim’in, “Metin Oktay, Galatasaray’ın efsanesidir. Onun ruhu bu tesislere hayat veriyor. Bütün sporcularımızın da onu örnek alarak, formayı terletmesini istiyoruz. Bu yüzden bu heykel basit ve sıradar kalıyor” dediği bildirildi.

Fatih Terim, Florya’da sahaların çimlerinden meyve ağaçlarına, altyapı binasından tesislerde konaklayan genç sporcuların ihtiyaçlarına kadar her konuyla yakından ilgilenmişti. Üyelerin Terim’e tesislere havuz yapılması teklifi sundukları ve olumlu yanıt aldıkları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir