Su’yun oLuşumu… Su Nasıl Meydana Gelir.

Su

 

Hepimizin Bildiği Gibi Hayatımızı Sürdürmemiz için Temel Enerji Kaynağı Su‘dur.Hayatımızın Hemen Hemen Her Noktasında En Mühim Maden oLan Su’yun Ne DenLi ÖnemLi oLduğunun Farkına, insanoğlu Hala Varamamıştır.Beslenmemizde, Temizliğimizde, HastaLıklıklarımızda, Hayatımızda Varoluşun Getirdiği Tüm Temel ve MaddeseL iHtiyaçlarımızın Tamamında Kullanılan Ana Madde Su’dur…

Peki Su Nasıl Meydana Gelir;

KimyasaL FormuLü H2O dur. Yani 2 Hidrojen 1 Oksijen Atomunun Birleşmesinden Ortaya Çıkan Tepkime Sonucu Oluşmaktadır.Günümüzde Birçok Elementin ve Gaz Deneylerinin Tepkimeleri Laboratuvar ortamında test edilebiliyor olsada, Bu Su için Mümkün Olmuyor.Çünkü 2 Hidrojen ve bir Oksijen Atomunun Birbiri iLe Çarpışması Sonucunda açığa Çıkan Su, Ancak Günümüzde uLaşılamayacak Derecede Sıcaklıklarda Meydana Gelebilmektedir.

Günümüzde Kullandığımız Su, Dünyanın iLk Oluşumunda Büyük Patlama Sonucu açığa Çıkan Sıcaklık Ortamında Oluşmuştur ve Dünyamızın 3/4 Lük Kısmı Su altındadır.Bugün Hala Daha Aynı Suyu Kullanmaktayız. Su Bir Kısır Döngü iLe Canlılar Tarafından Kullanılmaktadır.Kullanılan Su Bir Biçimde Toprağa Bırakılarak ve Toprakda Temizlenerek Kaynak Suları Şeklinde, Bir Kısmıda BuharLaşıp Bulutlara Tırmanarak, Burada Bulutlar Tarafından Temizlenerek Yağmur Şeklinde yeniden yer Yüzüne inmektedir.

ALLAH’ın Canlılara Verdiği Bu Nimet’i Düzgün ve Amacına Uygun Kullanmak, Canlıların ALLAH’a oLan borçlarından Biridir…

Etiketler:

Bu yazı toplamda 509 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.