Sanat Dünyasının iki değerli ismi Attilla İlhan ve Çolpan İlhan ölümsüzleşti

TÜRK edebiyatının ve sanat dünyasının unutulmayacak iki önemli ismi Attila İlhan ile kardeşi Çolpan İlhan’ın isimler İzmir in Karşıyaka İlçesi’nde ölümsüzleşti. Attila İlhan’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle anma etkinliği düzenleyen karşıyaka  belediyesi  ünlü şairin hayatının bir bölümünü geçirdiği Çamlık’taki evinin önüne her ikisini de resmeden dev bir rölyef astı.
Türk şiirinin unutulmaz ismi, 2005 yılında yaşamını yitiren Attila İlhan için ölüm yıl dönümünde, Çamlık’taki evinin önünde anma etkinliği düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yaşama veda eden kardeşi, ünlü sanatçı Çolpan İlhan’ı da unutmadı. Usta şairin Çamlık’taki evinin önündeki anma etkinliğinde, Attila İlhan ile Çolpan İlhan’ı resmeden rölyefin de açılışı gerçekleştirildi. Etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel ve iki ünlü ismin sanatçı dostları ile yakınları katıldı.
’SANATA VE SANATÇIYA ÖNEM VERİYORUZ’
Şiirin unutulmaz ismi Attila İlhan’ın, Türkiye’nin aydınlanma mücadelesine katkı sunduğunu ve eserleri ile geleceğe ışık tuttuğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka, yetiştirdiği ve kazandırdığı değerlerle ülkemize örnek olan, fark yaratan bir kent. Bugün, bu farkımızı bir kez daha hatırlamak ve Türk sanatına mal olmuş iki önemli ismi; iyi bir şair, iyi bir roman yazarı, iyi bir gazeteci, iyi bir düşünür ve iyi bir Karşıyakalı olan Attila İlhan ile çok değerli kardeşi, usta sanatçımız Çolpan İlhan’ı anmak için buradayız. Karşıyaka’yı kültür ve sanat etkinliklerinde ön saflara taşımak ve bu alanda örnek kent olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için mevcut sanatçılarımıza gereken önemi vermek kadar, 70 milyona kendini kabul ettirmiş ve alanlarında marka olmuş isimleri anmanın, anlamanın ve yaşatmanın da önemini çok iyi biliyoruz ve ona göre hareket ediyoruz” dedi.
DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
Attila İlhan’ın sanatçı ve gazeteci dostları Sancar Maruflu, Ünal Ersözlü, Haluk Işık, Veysel Çolak ve Atilla Sertel de ünlü sanatçı ile ilgili duygularını paylaştı. Konuşmacılar, büyük bir vefa örneği göstererek bu anma ve rölyef açılış etkinliğini gerçekleştiren Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a da teşekkür etti. İlhan’ın, ’Ben sana mecburum bilemezsin’ şiirini okuyan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Zekeriya Hocalar, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
attilla-ilhan-ve-colpan-ilhan-olumsuzlesti-1085992

Etiketler:

Bu yazı toplamda 322 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.