Sanal Ortamlarda Aşık Olmak

Aşk nedir?

Aşk, insanın doğuştan sahip olduğu en yüce, en saf ve en güzel duygularından biridir.Tıpkı yemek yemek gibi,tuvalet ihtiyacını gidermek, seks yapmak gibi vücut ihtiyaçlarından biridir aşk.Şüphesiz ki ALLAH, Nefret duygusu gibi,özlem duygusu gibi,annelik veya babalık duygusu gibi temel duyguları kalbimize boşuna koymamıştır.Mecazi Manada duyguların tamamı yürek’te oluşur.Esasında her duygu gibi, aŞkı da yaşayan,algılayan esasında beynimizdir.Insan hayatının en özel ve en güzel duygusu olan aşk,Bilimsel olarak beynimizin alt kısmında,yani bilinç altında,Limbik sistem denilen bir sistemde başlıyor. Limbik sistem,aşk,nefret,vicdan,cinsellik gibi haz verici duyguları kontrol etmemizi sağlar.Farkında olmasak bile insanların en çok geliştirebildiği sistemlerden biridir.Eğitimle burada oluşan haz verici duygulara kültürü,sanatı,müziği de eklemeniz mümkündür. Bu kısım, Aşkın bilimsel olarak tarifi şeklinde sizlere sunduğumuz bölümdür.Konunun özüne dönecek olursak;

İki kişi arasında oluşan duygusal bağ, mutluluk hormonlarının Salgılanması ile birlikte, tebessümle göz açtığımız her yeni güne aşk denir.Nesillerin Devamlılığı ve Karşı Cinslerin Birbiriyle oLan Uyumunun Odak Noktasıdır Aşk..

Gerçek aşk sanalda yaşanır mı?

Sanal Aşk denildiği zaman, bir çok kişi tarafından olumsuz yönde eleştirilmektedir.
Gercek aşk sanalda yaşanır mı? sende kendine soruyorsan eğer, elbette ki yaşanır!
Sanalda yaşanan aşk, en gerçek aşk’tır.
Etkilendiğin kişinin fiziği, boyu, kilosu değil, kalbini seversin.
Ruhsal olarak bağlanıyorsun.
Sevmek için illa yüzünü görmek şart değil. İlla ten’e dokunmak şart değildir.
Beynini, ruhunu, kalbini tatmin edebiliyorsa, kolayca aşık olabilirsin, çünkü aşk bedenin değil, kalbin egemenliğini ilan etmesi demektir.
Sanalda bir kadın veya bir erkeğin,fiziki özelliklerine bakmanız pek mümkün olmayabilir.Özellikle görsel olarak size sunulan resimler fotoğraflar da çok inandırıcı olmayabilir.. Bu sebepten etkilendiğiniz nokta kişilerin fiziksel görünümleri değil,Karakteri,düşünceleri,size gösterdiği önem ve özen yada kurduğu cümlelerin öznesi ile yüklemi arasındaki zeka dolu kelimelerdir.
Sesinden etkilenirsin mesela,
Dünyada milyonlarca ses tonu var, yalnız bir tek ses tonu duyduğunda aptallasirsin.
Avuç içlerinizi terletir ve sıcaklığını taa icinde hissedersin.
Bunu hissetmen için yanyana olmak gerekmez.
Mesafeler dokunmaya engeldir, sevmeye değil.
Onunla konuşurken içinde bulunduğun durum,paha biçilemeyecek kadar keyif veriyorsa, her daim gözlerin o kişiyi arıyorsa ve Sürekli olarak ondan gelecek bir kelimeyi,bir cümleyi bekliyorsan,Sosyal Medya Platformlarına veya sohbet odalarına giriş yaptığın anda gözlerin ilk önce onu arıyorsa, özlemeyi başladıysan meseLa aşık olmak üzeresin demektir.
Hiç görmediğimiz bir insanı sevebiliriz.
Dokunmadan, kokusunu almadan sevebiliriz.
Sevmek ve sevilmek insanın en doğal hakkıdır.
Bunu reelde, sanalda, nerde yaşıyorsanız yaşayın duygularınız aynıdır.Mühim oLan Aşkın Sanalda Yada reaLde yaşanması değiL, Mühim olan böylesine güçlü bir duyguyu tatmış ve yaşıyor olmaktır.Bunu tıpkı cinsellik gibi düşünebilirsiniz meseLa.Sanal seks ile,reaL seks yapmak arasındaki tek fark ten temasıdır.Onun haricinde aşık olduğun biri ile sanal ortamda cinsel paylaşımlarda bulunarak orgazm olabiliyorsanız, cinselliğinde sanalı reali olmuyor demektir.Neticede her iki durumda da aynı hazzı yaşıyorsunuzdur. Tıpkı aşk gibi…
Sanal diyip geçmememiz lazım. Ekranların arkasında insanlar var, duygular var ve kopma noktasına geldiğinde, nekadar ‘sanal’ sevdiysen acısı bi okadar yıkıcı ve büyük olur.

Esasında Sanal Ortamlarda Yaşanılan Aşkların, ReaL Hayatınızda Yaşadıklarınızdan Daha Güçlü Olduğunun En Büyük iSpatını, Ayrıldığınızda Görüyorsunuz.Başta Önemsemiyorsunuz, “Sanal” Deyip Geçiyorsunuz.Umursamıyorsunuz. Lakin Bir Sebepten Ayrıldığınızda,Esasında Ne Kadar Çok aşık Olduğunuzu ve Bağımlı Olduğunuz Anlıyorsunuz. Ise O Zaman aŞk Size Fısıldıyor ve Diyor ki “SanaL veya ReaL Farketmez.. Ben Hayatının En Büyük Duygusu ve En Büyük Izdırabıyım”..

Yazan: HmS ..

Ask ve Sanal

Etiketler:

Bu yazı toplamda 501 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.