Roma’nın Altında Dev Marihuana Tarlası Bulundu

İtalya’nın başkenti Roma’nın altındaki bir tünelde, marihuana yetiştirildiği ortaya çıktı.

İtalya’nın başkenti Roma’nın altındaki bir tünelde, marihuana yetiştirildiği ortaya çıktı. Polis, şehrin göbeğinde bulunan tünelde, 3 milyon euro değerinde, 340 kilo marihuana ele geçirdi.

Roma Finans polis ekipleri, kent merkezinde devriye gezerken çevrede esrar kokusu hissetti. Kokunun, bir tünelin girişinden geldiğini anlayan ekipler, nem oranının uygunluğundan dolayı buranın mantar yetiştiriciliği için kullanıldığını anladı. Ancak, tünelde inceleme yapan polis, menteşeli sistemle örülmüş tuğladan bir duvar keşfetti. Şehrin göbeğindeki Termini Tren İstasyonu ile Centocelle Mahallesi arasında yer alan, İtalya Merkez Bankası binasının altına denk gelen tünelde, marihuana yetiştirilen dev bir sera, sulama sistemleri, halojen lambalar ve kurutma odaları bulundu.

Tünelde, paketleme yapılan tezgahlar, üretimde kullanılan araçlar, hassas tartı ve bazı kimyasal maddeler de ele geçirilirken, bazı ürünlerin ise satışa hazır, paketlenmiş halde olduğu görüldü.

Serada çalışan işçilerin kullandığı tulum ve lastik çizmeler ile istenmeyen misafirlere karşı bir de alarm sisteminin kurulmuş olması dikkat çekti. 7 bin metrekare alana kurulu olduğu açıklanan serada, bazıları 1 metre yüksekliğine ulaşmış bazıları ise henüz ekilmiş olan 1000 kadar marihuana bitkisi bulundu.

Roma Finans Polisi yaptığı resmi açıklamada, tünelde toplam 340 kilo marihuana ele geçirildiğini, gramının 7/8 Euro’ya denk geldiği düşünülürse değerinin 3 milyon Euro (yaklaşık 6,6 milyon TL) civarında olduğu belirtildi. Polis kaynakları, yer altında üretilen marihuananın yurt içi ve yurtdışı pazarında satıldığını da ekledi.

Olayla ilgili seranın sahibi 57 yaşındaki C.O. gözaltına alınırken en yakın zamanda suç ortaklarının da yakalanacağı ifade edildi. Tünelin, 2’nci Dünya Savaşı sırasında şehir metrosunu genişletmek amacıyla inşa edildiği ancak hiçbir zaman hayata geçirilemediği ortaya çıktı.

Roma’nın göbeğinde böyle bir yapının kurulmuş olması tepkilere neden oldu. Radikal Parti Sekreteri Mario Staderini, “Bu sansasyonel bir olaydır. İtalya’nın başkentinde yaşanan bu rezalet ancak Meksika’da görülür” dedi.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 402 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.