Rize nin Ardeşen ilçesinde fıkra gibi erken ezan okuma vakası.

Rize’nin Ardeşen İlçesi Hoşdere Köyü’nde Osman Çavuşoğlu cami hoparlöründen ezanı 12 dakika erken okudu, vatandaşlar orucunu erken açtı. Yanlış yaptığını anlayan Çavuşoğlu’nun, “Oy anasini yahu, doğru yahu, erken okuduk” sözleri, elindeki mikrofondan tüm köye yayıldı. Ezanı saatini karıştırdığını söyleyen Çavuşoğlu, “Kazayla bu ülkede neler oluyor. Bu da bir kaza. Yarın da 12 dakika geç okurum, olur biter” esprisini yaptı.

Köy sakinlerinden 74 yaşındakiOsman Ç;avuşoğlu camiden dün akşam ezanını 12 dakika erken okudu.

Bazı köylüler ezan Sesini duyunca saatlerine bakmadan orucunu erken açtı.

Yanlışlığı fark eden çocukların camiye giderek uyardığı Osman Ç;avuşoğlu’nun, pişmanlığını dile getirdiği, “Oy anasini yahu. Doğru yahu, erken okuduk” ifadesi o anda açık olan mikrofondan tüm köyde duyuldu.

Ramazan’la ilgili tüm haberler için tıklayın

Orucu bozmayın” anonsu işe yaramadı

Ezanı duyan imam Alaattin Ç;avuşoğlu, koşarak geldiği camide mikrofonu aldı ve “Ezan yanlışlıkla— dakika erken okundu, orucunuzu bozmayın” anonsu yaptı.

Ancak saate dikkat etmeyen ve orucunu erken bozan köylüler gerçeği öğrenince, “Bir kaza yaşadık” yorumunda bulundu.

O anlar da, köydeki bir alabalık tesisine iftar için gelen Davut Yılmaz tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Davut Yılmaz, “Çocuklar Osman amcayı uyarmak için camiye koşmuş. Osman amcayla çocuklar arasında yaşanan diyalog hoparlörden köye yayıldı. Osman amcanın, ‘Oy anasini, doğru yahu’ gibi sözleri de duyuldu” dedi.

Oruç nedir ve oruç kimlere farzdır?

“Yarın da 12 dakika geç okurum, olur biter”

Saat 20.02’de okuması gereken akşam ezanını saat 19.50’de okuyan ve köylülerin çoğuna erken oruç açmasına neden olan Osman Ç;avuşoğlu, imsakiyede akşam ezanı ile yatsı ezanını karıştırdığını söyledi.

Saat 21.50’de okunan yatsı ezanın saat bölümüne bakmadan dakika bölümüne baktığı anlaşılan— Osman Ç;avuşoğlu, “Kazayla bu ülkede neler oluyor. Bu da bir kaza. Yarın da 12 dakika geç okurum, olur biter” diye espri yaptı.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 489 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.