Ramazan öncesi serinleten haber

5 gündür etkili olan aşırı sıcak hava dalgası, Batı’yı terk ediyor.40 dereceyi bulan sıcaklıklar poyrazla birlikte düşecek. Sıcaklıkların Marmara’da 10 derece birden düşmesi bekleniyor.

Kuzey Avrupa üzerinden esecek kuvvetli poyraz, bu geceden başlayarak hissedilen sıcaklığı Marmara’da 10, Ege’de 7 derece düşürecek.

Yarın Balıkesir, Çanakkale, Bozcaada, Çeşme açıklarında fırtına da bekleniyor. Batı’da rüzgarlar cumaya kadar kuvvetli esmeyi sürdürecek. Günlerdir sıcaklıktan kavrulan İstanbul aşırı sıcakların son saatlerini yaşıyor. Bu gece rüzgar çıkacak, sıcaklık 4 derece, hissedilen sıcaklık ise 9 derece düşecek, yarın hissedilen sıcaklığın 25-26 derecelerde olması bekleniyor.

İstanbul ve Marmara genelinde bazı ilçelerde yağmur geçişleri de olacak. İzmir ve Çeşme’de 40 dereceyi bulan sıcaklıklar yarın 33-34 dereye inecek. Serinlik veren rüzgarlar batıda 3 gün kalacak. Anadolu genelinde ise aşırı sıcaklar devam ediyor.

Erzurum 32, Malatya 40, Şanlıurfa 45, Trabzon 33 derece. Ramazan’ın ilk 3 günü rüzgarlar hızını azaltacak ve sıcaklık yeniden yükselecek ama sonraki günlerde yeniden düşüşler bekleniyor.

YURTTA VE BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (35)
ANKARA: Az bulutlu ve açık (37)
İZMİR: Az bulutlu ve açık (39)
ADANA: Az bulutlu ve açık (38)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (40)
SAMSUN: Az bulutlu ve açık (30)
ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu (30)
VAN: Parçalı ve az bulutlu (27)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (41)

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu açık, akşam saatlerinden itibaren Trakya parçalı bulutlu geçecek.
EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık olacak.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı geçeceği tahmin ediliyor.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık olacak.

EGE AÇIKLARINDA FIRTINA BEKLENİYOR

Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan esmekte olan rüzgarın, gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak 2 gün boyunca fırtınaya dönmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bugün gece yarısından başlamak üzere 18 Temmuz Çarşamba günü saat 23.00’a kadar Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan esmekte olan rüzgarın, kuvvetini artırarak 5 ila 7 kuvvetinde fırtınamsı rüzgar, açıklarında 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.Açıklamada fırtına nedeniyle ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 361 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.