‘PKK’ İddiasından Çark Ettiler

Adana’da 3 gündür haber alamadıkları çocuklarını PKK’nın kaçırdığını iddia eden aile kayıp bulununca çark etti.
Adana’da 3 gündür haber alamadıkları 14 yaşındaki çocukları için polise ihbarda bulunan ve onun terör örgütü PKK/KCk adına kırsaldaki eylemlere katılabileceği iddiasını ortaya atan aile, polisin de yardımıyla oğullarına kavuştu. Süleyman Tan, Siirt’teki teyzesine gitmek için evden kaçtığını belirtirken, baba Cafer Tan da oğlunun terör örgütünce kandırılıp dağa çıkartılabileceği düşüncesi ile böylesi bir ifade verdiğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre; olay, 9 Temmuz 2012 tarihinde merkez ilçe Seyhan’da meydana geldi. İddiaya göre; 14 yaşındaki Süleyman Tan, anne ve babasına haber vermeden evinden ayrıldı ve bir daha da kendisinden haber alınamadı. Bunun üzerine inşaat işçisi baba Cafer Tan, polis merkezine giderek ‘kayıp’ başvurusunda bulundu. Tan, burada; “Oğlumdan haber alamıyoruz. Onu kandırıp, PKK’nın dağa çıkarmasından korkuyorum” diye ifade verince polis de harekete geçti. Kayıp çocuğun bulunması için kent genelinde kapsamlı bir çaışma yapan ve diğer illeri de alarma geçiren polis, özellikle otogar ve garda önlem aldı. Polisin aldığı önlemler sonucunda çocuk bir hafta sonra Adana Otogar’ında Siirt’e gitmek üzereyken bulunup, ailesine teslim edildi.

Çocuklarını uzun bir aradan sonra karşılarında gören anne Fatma Tan ve baba Cafer Tan, çocuklarına sarılıp defalarca öperek sevinç gözyaşı döktü. Süleyman Tan, evden Siirt’eki teyzesine gitmek için kaçtığını ifade ederek, “Evden kaçtıktan sonra Adnan Menderes’te kaldım. Bir süre sonrada Siirt’e teyzemin yanına gitmek için otogara gittim. Burada polis beni yakaladı. Polisten de kaçacaktım ama kaçamadım. Anne ve babam izin vermez diye onlardan habersiz teyzemi görmeye gidecektim. Onların bu kadar üzüleceğini düşünmedim. Bundan sonra evden kaçmam” dedi.

Anne Fatma Tan ise, oğlunu bulup kendilerine teslim eden görevli polis memurlarına teşekkür ederek, “Oğlumu karşımda görünce çok mutlu oldum. Bunu kelimelerle anlatamıyorum. Oğlumun bulunması bizim için yeniden doğmuş gibi oldu. Çok mutluyum” diyerek, oğluna sarılıp öptü.

Baba Cafer Tan ida, oğlunun kaybolmasının ardından PKK’lıların kandırıp dağa çıkartabileceğini düşünerek, polise de öyle ifade verdiğini anlattı. Tan, “Oğlum evden teyzesine gitmek için kaçmış. Sağ salim eve geldiği için çok mutluyum. Polislere oğulumu bulduğu için çok teşekkür ediyorum” iifadesini kullandı. – ADANA

Etiketler:

Bu yazı toplamda 492 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.