Özgecan cinayeti ‘idam’ tartışmasını yeniden başlattı

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesi ‘idam’ tartışması başlattı. AKP’li bakan ve milletvekilleri idam cezasının yeniden getirilmesini isterken, Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle idam cezasının tekrar gündeme getirilmesine karşı çıkan İHD ise idamın gündeme getirilmesini AKP manipülasyonu olarak yorumladı. Eski TÜSİAD Başkanı Boyner de “Sıkışınca idam hangi hukuk anlayışına uyar” dedi.

RADİKAL-Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi üzerine yükselen tepkiler ‘idam’ tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Ağırlıklı olarak Ak Partililer idamın tartışılabileceği ve hatta yeniden ceza yasasına konulabileceğini dile getirdiler. Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepik gösteren Bakan Zeybekçi “İdam cezasını geri getirmemiz gerekiyor” derken, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da kadına karşı şiddete ve vahşete dayalı öldürmelerde idam cezası yeniden tartışılması gerekir” diyerek Meclis Başkanı’nı göreve çağırdı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise ‘vahşi cinayetler için’ idam cezasının geri getirilebileceğini ve bunun yeni anayasada yer alabileceğini dile getirdi.
Eski TÜSİAD Başkanı Ümit Nazlı Boyner, herkesi itidale davet ederken, CHP’li Hüseyin Aygün  de “İdamın da hadım cezasının da ülkemize ve çağımıza yakışmadığını düşünüyorum” dedi.

özgecan aslan

özgecan

Etiketler:

Bu yazı toplamda 430 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. BERAT BİLİR

    19 Mart 2015 at 22:06

    O ŞERFSİZLERİ ALLAHA BIRAKCAKSINIZ ÖZGECAN MEKANININ CENNET OLA RABBİM HERŞEYİ BİLİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.