Mobil Sohbet

.

Özgecan cinayeti ‘idam’ tartışmasını yeniden başlattı

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesi ‘idam’ tartışması başlattı. AKP’li bakan ve milletvekilleri idam cezasının yeniden getirilmesini isterken, Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle idam cezasının tekrar gündeme getirilmesine karşı çıkan İHD ise idamın gündeme getirilmesini AKP manipülasyonu olarak yorumladı. Eski TÜSİAD Başkanı Boyner de “Sıkışınca idam hangi hukuk anlayışına uyar” dedi.

RADİKAL-Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi üzerine yükselen tepkiler ‘idam’ tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Ağırlıklı olarak Ak Partililer idamın tartışılabileceği ve hatta yeniden ceza yasasına konulabileceğini dile getirdiler. Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepik gösteren Bakan Zeybekçi “İdam cezasını geri getirmemiz gerekiyor” derken, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da kadına karşı şiddete ve vahşete dayalı öldürmelerde idam cezası yeniden tartışılması gerekir” diyerek Meclis Başkanı’nı göreve çağırdı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise ‘vahşi cinayetler için’ idam cezasının geri getirilebileceğini ve bunun yeni anayasada yer alabileceğini dile getirdi.
Eski TÜSİAD Başkanı Ümit Nazlı Boyner, herkesi itidale davet ederken, CHP’li Hüseyin Aygün  de “İdamın da hadım cezasının da ülkemize ve çağımıza yakışmadığını düşünüyorum” dedi.

özgecan aslan

özgecan

One Response so far.

  1. BERAT BİLİR dedi ki:

    O ŞERFSİZLERİ ALLAHA BIRAKCAKSINIZ ÖZGECAN MEKANININ CENNET OLA RABBİM HERŞEYİ BİLİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir