O gerçek ortaya çıktı!

Suriye’nin kuzeyindeki kentleri ele geçirerek burada yönetimi devralan PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye, ‘Terk ediyoruz, gidin yerleşin’ diye haber verdiği ortaya çıktı.

Suriye’de Afrin, Derik, Amude, Kobane gibi kentlerde 16 Kürt siyasi partisinin oluşturduğu KNC çatı örgütü ile PKK’nın Suriye’deki yapılanması PYD’nin yönetimi devralması Suriye’de Kuzey Irak benzeri bir oluşum mu gerçek oluyor sorusunu akıllara getirmişti.

Hatta, Esad yönetiminin Şam’daki bombalamadan sorumlu tuttuğu Türkiye’yi zor durumda bırakmak için kuzey kentlerinde PKK’nın bayrak göstermesine izin verdiği iddia edilmişti.

Dün Irak’taki bölgesel Kürt yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw gazetesinde bu iddiaları doğrular nitelikte bir haber yayınlandı. KNC sözcülerinden Nuri Brimo, “Suriye rejimi Kürt kentlerinden hangilerini ne zaman terk edeceklerini PYD’ye önceden bildirmişti. Bu nedenle PYD hemen bu bölgelerde kontrolü ele alabildi” dedi. ‘PKK ile paylaşın’ Rudaw’daki haberde yeni Kürt oluşumundan yetkililer, Barzani’nin arabuluculuğunda gerçekleşen ve PYD ile KNC’yi bir araya getiren Erbil anlaşması uyarınca bu Kürt kentlerine hem PKK hem de Kürt yönetiminin bayrağının çekildiğini, ancak silahlı PKK militanlarının zaman zaman devlet kurumlarından Kürt bayraklarını indirip sadece PKK bayrağının dalgalanmasına izin verdiklerini söyledi. Nuri Brimo, ‘Barzani bize PKK ile yüzde 50/50 olacak şekilde şehirlerin yönetimini yürütmemiz durumunda hem maddi hem de manevi destek vereceği sözünü verdi’ ifadesini kullandı. Rudaw’a göre, Suriye’de Esad rejimine karşı silahlı mücadele yürüten Özgür Suriye Ordusu’nun muhalif askerleriyle Kürtler arasında da bir sözlü anlaşma mevcut. Buna göre PYD militanları Arap bölgelerine girmiyor, Özgür Suriye Ordusu da Kürt bölgelerine…

Etiketler:

Bu yazı toplamda 326 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.