Maliye Bakani Vergileri Boyle Tahsil Edecek

Maliye bakani Mehmet simsek kayit disiyi engellemek maksadiyla yeni acikladigi programi halka duyurdu. vergi tahsilatlarinda vergimatikleri getireceklerinin belirtti.

maliye_bakani_vergileri_boyle_tahsil_edecek_h7726
“Kayitdisi Ekonomi ile Mucadele Eylem Plani”ni aciklayan Maliye Bakani Mehmet Simsek, “Vergi oranlarinda muhim indirimler yaptiklarini, vergi tahsilatlari icin banka ATM’leri gibi her bolgeye vergi terminallerinin kurulacagini” soyledi

HER YUZ CALISANDAN 35-36’SI KAYITDISI

Maliye Bakani Mehmet Simsek, ‘Kayitdisi Ekonomi ile Mucadele Eylem Plani’ni Vergi Denetim Kurulu’nda basin toplantisi ile acikladi. Simsek, “Kayitdisi ekonominin ulusal gelire orani yuzde 26,5. 2018 yilinin sonuna kadar kayitdisi ekonominin ulusal gelire oranini yuzde 21.5’e dusurmeyi hedefliyoruz. Kayitdisi istihdamda cok agirbasli bir azalma laf konusu. 2002’de her 100 calisandan 52’si kayitdisi idi, bugun her 100 calisandan sadece 35-36’si kayitdisi calisiyor. Bu da yuksek bir rakam. Burada laf konusu orani 2018’de yuzde 30’un altina indirmeyi hedefliyoruz.” diye konustu.

“VERGI TAHSILATI ICIN ODEME TERMINALLERI KURACAGIZ”

Vergi tahsilatini, hizmet kalitesini artirmak amaciyla belirli yerlere odeme terminalleri kuracaklarini soyleyen Simsek, ”Yani bankalar nasil ki musteriye hizmet vermek icin ATM’ler kuruyorsa her tarafa biz de oyle yapacagiz.” dedi.

“AKARYAKIT SATISLARI ANLIK TAKIP EDILECEK”

Akaryakit sektorunun muhim bir sektor oldugunu ifade eden Simsek, akaryakitin her vakit kayit disilikla ilgili mucadelede muhim bir yer tuttugunu belirtti. Simsek, ”Cunku vergi yuku yuksek oldugu icin kayit disilik cazip. Dolayisiyla bu konuda aciklari kapatmamiz gerekir. O nedenle petrol, LPG lisans sahiplerini adalet ve yukumluluklerine iliskin duzenlemeler yapacagiz. Akaryakit satis bilgilerini anlik olarak takip edebilecek merkezi bir sistemi yasama gecirecegiz. Akaryakit ve LPG tasimaciliginda kullanilan siyah, deniz tasitlari boru hatlarindan tasinan urunu yukleme yerinden teslim mahaline kadar takibine olanak saglayacak bir sistem hazirlayacagiz.” seklinde konustu.

“GUMRUKLERDE TIR’LARI BIR BUTUN OLARAK INCELEME IMKANI SAGLAYACAGIZ”

Eylem plani kapsaminda gumruklerde bir takim tedbirler alacaklarini ifade eden Simsek, soyle devam etti: ”Gumruk kapilari ve dahil gumruk kapilarini modernize edecegiz. Bunlarin bilgi islem fiziki yapilanma teknik donanim ve hukuki altyapilarini gozden gecirecegiz. Biz bu yil butceye ek nakit koyduk ve bilhassa TIR’larin bir tum olarak kapida incelenmesine olanak saglayan agirbasli bir kaynak sagladik. Kontrol sureclerini daha etkin hale getirecegiz. Internet ortaminda yapilan islemler icin duzenlemeler getirecegiz.”

“VERGI KACAKCILIGI SUCU ISLEYENLERI KAMU IHALESINDEN MEN EDECEGIZ”

Bakan Simsek, ayrica, vergi kacakciligi sucu isleyenleri halk ihalelerinden men edeceklerini soyledi. Simsek, soyle dedi: ”Kayitdisi isci calistiranlar ile vergi kacakciligi sucu islemeleri sebebi ile haklarinda mahkemece hukum verilmis olanlari halk ihalelerinden men edecegiz. Internet ve bilhassa sosyal medya uzerinden yapilan reklam faaliyetlerinin vergilendirilmesi yonelik luzumlu hukuki ve teknik altyapiyi olusturarak takip edecegiz.”

Kaynak:Mebpersonelleri

Etiketler:

Bu yazı toplamda 563 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. BERAT BİLİR

    20 Mart 2015 at 13:24

    siz once buyuk şirketlerin mesala spr kuluplerin borçlarına bakın sonra yormunzu yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.