Kuş Gribi Hastalığı Nedir? Nasıl Bulaşır? Korunmak için Neler Yapılmalıdır?

Kuş Gribi

Kuş Gribi H5N1 Virüsü

KUŞ GRİBİ

Kuş Gribi Bir KanatLı Hayvan HastaLığıdır. Tıpdaki Karşılığı iSe H5N1 Virüsü oLarak Bilinmektedir.

ÖzeLLikle Göçmen Kuşların Burun Akıntıları, Boğaz Akıntıları ve Dışkıları Yolu iLe Yayılma Göstermektedir. GeneLde Evcil Hayvanlara Daha Rahat Bılaşması Sebebi iLe de Yediğimiz Tavuk,Kaz,Ördek, Hindi Gibi Kanatlı Yenilebilir Canlılar Ciddi Derecede Hastalık Bulaştırma Riski Taşımaktadırlar. insana da Bulaşabilen ve Önlem Alınmadığı Takdirde Öldürücü oLabilen Bu HastaLık Son Yıllarda Birden Çok insanın Ölümüne Yol Açmıştır.

Kuş Gribine Yakalanmış Hayvanlara Korunmasız Olarak Yaklaşan, Kuş Gribinden Ölmüş veya Gribe Yakalandığı Tespit Edilen Hayvanları Kesme, Dokunma, Burun Akıntılarına veya Dışkılarına Temas ve Kuş Gribine Yakalanmış Hayvanları Yemek Yapmak Üzere eline Alıp Kanını Temizlemek Bu Hastalığın insana Bulaşmasına Sebep oLmaktadır.

 

BELİRTİLERİ NELERDİR

 

Öksürük, Ateş, Boğaz Akıntısı, Halsizlik, Kas Ağrıları ve Akciğer Ağrısı Şeklinde Görülmektedir. Bunun Neticesi oLarak Zaturre ve Solunum Sıkıntısı Başgöstererek Hastanın Ölmesine Dahi Sebebiyet Vermektedir. Belirtileri ise Virüs iLe Temasdan 4-5 Saat Sonra Başlar Ancak bir Haftalık Kontrol Daha Güvenilir Yoldur.Hücre Kanallarına Yeteri Kadar Oksijen Gitmediğinden Virüs Kapmış Kişilerde Morarma Olur ve Sonra Ölüm Başgöstermiştir. Endonezyalılar Bu Ölüme “Mavi Ölüm” Demektedirler.

 

 

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 612 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.