Kızlarla Sohbet Etmenin Püf Noktaları ve Nasıl Sohbet Edilir. ?

Bir Kızla Konuşurken Kullanılabilecek Sohbet Konuları

Kızlarla konuşmak kolay değildir. Bir kızla konuşurken sohbet konusu bulmak da kolay değil. İşte bu yüzden ona yaklaşmadan ve onu etkilemeden önce ne söyleyeceğinizi ve ne konuşacağınızı bilerek hazırlanmanız gerekmektedir.

Hayallerinizdeki kız size doğru yürüyor, onun dikkatini çekmek ve onunla tanışmak istiyorsunuz ancak çekiniyorsunuz, dolayısıyla tek yapabildiğiniz gülümsemek, “merhaba” diye gevelemek ve onun gidişini seyretmek. Zaten şansınızı kaybetmiş oldunuz. Anı yakalamak istiyorsanız hızlı hareket etmeli ve çekingenliğinizden kurtulmalısınız Hemen kalkın; onun sadece bir insan olduğunu söyleyin kendi kendinize, direkt olarak bakın ona ve samimi bir şeyler söyleyin ancak kesinlikle kız tavlayıcı sözler değil.

Bir kızla konuşmak için kullandığınız sohbet konuları daha çok bulunduğunuz yere bağlıdır. Eğer onunla birlikte okula gidiyorsanız, “Mükemmel bir sunum yaptın” ya da “Bu raporu bu kadar çabuk bitirmene hayran kaldım.” gibi cümleler yapabileceğiniz yorumlardır. Evet ya da hayır gibi bir cevap verebileceği bir soru sormayın çünkü konuşma o anda orada bitebilir. Bir kızla konuşurken sohbet konuları onlarında herhangi biri gibi olduğunu kabul ettikten sonra çok zor değil, onların da benzer umutları, hayalleri ve ilgileri ve evet sizin gibi çekingenlikleri var.

Kızlarla Sohbet Etmenin Yolları

İşte bir kızla konuşurken kullanılacak bazı sohbet konuları için örnekler:

Eğer spor eşya mağazasındaysanız ve o bisikletlere bakıyorsa “Bu iyi bir bisiklet. Benim de bu markadan var ve severek kullanıyorum. Nerede bisiklet sürüyorsunuz?” diyebilirsiniz.

Eğer bir futbol maçındaysanız, “Sarı ve yeşil kesinlikle sana çok yakışıyor, ancak bu okulu daha çok okul renkleri nedeniyle seçtiğine eminim. Branşın ne?” diyebilirsiniz.

Eğer bir alışveriş merkezinde gömlek bakıyorsanız “o” da geziniyorsa, “İş yerinde yapacağım sunum için bir gömleğe ihtiyacım var ancak iyi bir moda zevkine sahip olduğum söylenemez.  Kravat seçmeme yardımcı olmaya ne dersin?” diye sorabilirsiniz.

Eğer bu kadın size yüz vermezse ve kestirip atarsa, size göre biri değil demektir. En azından denediniz. Bunun sizi tekrar ve tekrar denemekten alıkoymasına izin vermeyin. Eğer durursa ve sizinle konuşursa en azından eşikten bir adım atmış olursunuz.  Şimdi bilmeniz gereken sohbeti nasıl devam ettireceğinizdir. En zor kısmı atlattınız, konuşmayı başlattınız. Şimdi derin bir nefes alıp rahatlayabilirsiniz ve kendiniz olabilirsiniz.  İğnelemeler ve alaycılık dışında kız kardeşinizle konuştuğunuzu farz edin.

Kızlarla Yazışmanın Püf Noktaları

Bisiklet durağında, ne kadar süredir bisiklete sürdüğünü, herhangi bir bisiklet sürme organizasyonuna katılıp katılmadığını ve ilk bisikletinin ne olduğunu sorabilirsiniz. Eğer bir ışık yakarsa, ardından beraber bisiklet sürmeyi isteyip istemeyeceğini sorabilirsiniz. Temel olarak aynı senaryo diğer durumlarda da devam edebilir.

Sohbet konuları telefonda konuşurken biraz daha zor bulunabilir çünkü yüz ifadesine bakmak sizinle ilgili ne hissettiği hakkında çok şey söyleyebilir.  Şayet telefonda konuşuyorsanız, bir nedenle aramışsınızdır, dolayısıyla o konuda konuşun.

Eğer onu ilk buluşma ile ilgili soru sormak için aradıysanız, bir grup etkinliği ise daha kolay olacaktır yani ikinizde kendinizi rahat hissedeceksiniz. “Bizim arkadaşlar parkta bir grubun sahne alacağını duymuşlar. Belki sen de gelmek istersin. Seni alabilirim.” diyebilirsiniz. Eğer onunla aynı sınıftaysanız, onu her zaman arayabilir ve “Bu Tarih notlarıyla başım dertte.  Sen konuyu anlamış gibi görünüyorsun. Biraz ipucu vermeye ne dersin?” diyebilirsiniz.

Buluşma teklifinize evet derse büyük bir adım atmış olursunuz. Birçok kızın erkeklerle benzer olduğunu ve aptal olmadıklarını unutmayın. Sohbet konusunu laf olsun diye açmayın. Bu başa dönmek olur. Günümüzde ve bu yüzyılda erkek şovenizmi birçok kadın için keyif kaçırmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Bir kızla konuşurken sizinle aynı fikirde olduğunu bilmiyorsanız veya tartışmaya hevesli değilseniz ve gücenmeyecekseniz politika ile ilgili konulardan uzak durun. Din konusundan da aynı sebepten uzak durun. İlk buluşma için güzel olabilecek bazı konular şunlar olabilir; ailesi, nerede büyüdüğü, küçükken ne olmak istediği, kardeşinin olup olmadığı ya da nereleri gezdiği.

Sonunda büyük bir sıçrama yapacaksanız, bu kızı iyi tanımalı ve onun gerçekten özel olduğunu düşünmelisiniz, hoşlandığınız bir kızla sohbet konusu kendiliğinden açılacaktır. Bu, ortak noktalarınızı keşfettiğiniz zaman olur, ama her konuda ortak noktanızın olması gerekmiyor ancak sohbet etmek için iyi bir şeydir bu.

Aptalca sorular genellikle sohbeti daha kolaylaştırır, örneğin “Eğer bir eşya olsaydın, hangisi olurdun? Eğer bir yere uçabilecek olsaydın nereye uçardın? En çok kime hayransın ve neden? Bir renk olsaydın hangisi olurdun?

Sadece kendiniz olun ve samimi konuşun. Yalanlar üzerine kurulu bir ilişki iyi bir ilişki olmaz artı yalanları hatırlamak da oldukça zor olur. Eğer “o” yalanınızı yakalarsa, bu ilişkinizin sonu olabilir. Eğer keyif alıyorsanız ve o da iyi vakit geçiriyor gibi görünüyorsa doğru şeyler yapmalısınız. Ardından sohbet doğal bir şekilde gelişir. Susma anlarında yanınızdaki kişiyle rahat ediyorsanız, bu da çok şey demektir. Her zaman konuşmak istemezsiniz ve bu sessizlik anlarındaki konfor yüksek sesle konuşur.

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 1088 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. terlan

    15 Ocak 2021 at 08:21

    kizlarla arkadas olmak istorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

Biz Kimiz?

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.