Kanuni Sultan Süleyman ve Mezarına KonuLmasını iStediği Sandık

Muhteşem Süleyman

Kanuni Sultan Süleyman ve Sandık

OsmanLı DevLetinin 10. Padişahı oLan Kanuni Sultan Suleyman kendisinin kisisel sandigini da kendisiyle birlikte kabre konulmasini vasiyet etmisti.

Kanuni Sultan Suleyman vefat ettiginde bu vasiyetin yerine getirilmesi gerekiyordu.

Biliyorsunuz ki Kanuni’nin cenazesi 3 kere kilinmistir.

3.’su kilinip kabre konulacakken sandigina getirirler. Ulema sinifinin arasinda tartisma cereyan eder.

Caizdir degildir diye birbirleriyle tartisirken sandigi tasiyan sandigi elinden dusurur ve sandik acilir.

Orada bulunun Seyhulislam Ebussuud Efendi kagitlarin ne oldugunu anlamak icin bakar ve sasirir. Hemen hemen hepsi kendisinin verdigi fetvalar.

Sehulislam Ebussuud Efendi soyle der: Ey Suleyman! Hesap gununde sen bu isi niye boyle yaptin denilince Ebussud fetvasini verdi onunla hareket ettim diyerek yakani kurtaracaksin ya oraya varinca benim halim ne olacak?” diyerek gozyaslarina bogulur.

Evet Kanuni Sultan Suleyman yani Avrupa’nin tabiriyle Muhtesem Suleyman bakin ne kadar dinine bagli olarak hareket etmis.

Verilen fetvalari eksIksiz yerine getirmis ki.

Vefati sirasinda onlari yaninda bile goturmus.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 695 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.