Japon şirketten TL alarmı!

TL’nin değerini bir süre daha koruması bekleniyor. JCR Eurasia Rating tarafından Türkiye’nin Mayıs 2012 Ödemeler Dengesi hakkında yayımladığı raporda, TL’nin önümüzdeki dönemde daha da değerlenmesinin beklendiği yazıldı.

Türkiye ekonomisine döviz girişlerinin düzeyi düşmekle birlikte, sağlanacak olan dövizlerin ithalat bedellerinden çok daha yüksek olacağı bir döneme girildiğinin düşünüldüğü raporda bu durumun; “TL’nin daha da değerlenmesi” ile sonuçlanacağı belirtildi.

CARİ AÇIK İÇİN NE YAZILDI?
Mevcut trendin devam etmesi halinde 2012 yılının tamamında cari açığın, GSYİH’nın yüzde 8,5 veya yüzde 9 seviyesinde şekillenerek 65-70 milyar dolar arasında olacağının beklentiği raporda, dış ödemeler dengesinin hem “Mal, Hizmet, Gelir Kısmı” hem de “Finansal Varlık ve Yükümlülükler Kısmı”nın önemli yapısal değişim süreci içerisine girdiğine dikkat çekildi.

Raporda, hem cari açığın ve hem de dış ticaret açığının 2003 yılından sonra tahmin edilebilirlik ve öngörülebilirlik yapısının belli bir istikrara kavuştuğuna dikkat çekildi.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 302 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.