İşte AK Parti’nin En Son Oy Oranı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Ak Parti’nin yaptırdığı 15 Haziran-15 Temmuz dönemine ilişkin kamuoyu araştırmasının sonuçları hakkında bilgi verdi.

“Bugün milletvekili seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlara göre, Ak Parti ‘nin yüzde 51,5, CHP ‘nin 24,8, MHP ‘nin 12,7, BDP ‘nin 6,8 oy oranına sahip olduğunu belirten Çelik, Ak Parti’nin son seçimden bu yana oy oranının hiçbir zaman yüzde 50’nin altına düşmediğini söyledi.

Birkaç gün önce “Metropol” isimli araştırma şirketinin sonuçlarının yayımlandığını belirten Çelik, bu şirketle Ak Parti’nin 2007 ve 2009 seçimleri öncesinde kısa süreli çalıştığını ancak yanıltıcı sonuçlara ulaşması nedeniyle verdiği bilgilere itibar etmediklerini kaydetti.

En beğenilen liderin kendisinden hemen sonra gelene 5 kat fark atarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, ankete katılanların yüzde 52,1’inin hükümetin performansını başarılı bulduğunu anlatan Çelik, Türkiye’nin en önemli meselesinin işsizlik ve terör olarak görüldüğünü söyledi.

“AB’nin bütün oyalamalarına, bütün çifte standartlarına rağmen halkımızın yoğun kısmı AB’ye girilmesinden yana” diyen Çelik, AB’ye girmek isteyenlerin oranının yüzde 46,6, istemeyenlerin oranının ise yüzde 42,8 olduğunu bildirdi.

Araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 64,3’ünün Suriye’de Esed rejimini meşru bulmadığınıbelirten Çelik, “Suriye’de olup bitenler bizi üzmeye, dünya kamuoyunu üzmeye, Suriye halkını harap etmeye devam ediyor. Oluk oluk kan akıyor, 18 bine yakın öldürülen insandan söz ediliyor. Bunlar çok dramatik şeyledir. Temenni ederiz ki Suriye’ye barış gelir, Suriye halkının isteği, arzusu yerine gelir ve biz de daha huzur içerisinde olan, Türkiye ile ilişkileri en yüksek düzeyde olan yeniden bir Suriye devleti ile karşılaşırız. Türkiye’nin çabası hep bu yönde olmuştur” diye konuştu.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 364 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.