İstanbul’da su neden kokuyor?

ISKI, sularda koku olduguna yonelik sIkayetler uzerine bir aciklama yapti.

İstanbulda su neden kokuyor?

ISKI’den yapilan aciklamada, son gunlerde Istanbul’un bazi bolgelerinde musluklardan akan su ile ilgili kendilerine sIkayetler ulastigi, konuyla ilgili basin-yayin organlarinda haberler yayinlandigi hatirlatildi.

“Idaremiz, Istanbul halkina duzenli ve kaliteli su temin edebilmek icin kesintisiz olarak calismaktadir” denilen aciklamada su ifadelere yer verildi:

“Bu calismalar neticesinde ilave kaynaklar ve ilave aritma sistemleri devreye alinmaktadir. Istanbul halkina 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren arz edilen su miktari gunluk ortalama 2,5 milyon metrekup civarindayken, 2014 yili Temmuz ayinda arz edilen su miktari gunluk 3 milyon metrekupe ulasmistir. Icinde bulundugumuz gunlerin Ramazan ayina tekabul etmesinden dolayi, iftar ve sahur vakitlerinde anlik yuksek su tuketimleri yasanmakta, bunun sonucu olarak da zaman zaman basinc dusuklukleri meydana gelmektedir.

Kurumumuzca kesinti yapilmaksizin sehre surekli su verilmeye devam edilmektedir. Idaremiz, su temininde surekliligi saglamak maksadiyla sehre yeni kaynaklar ve tesisler kazandirmaya devam etmektedir. Bu kaynaklarin ve tesislerin devreye alinmasi asamasinda, su kalitesi surekli olarak izlenmeye devam edilmekte, ulusal ve uluslararasi standartlara uygun olmayan su sehre verilmemektedir. Bununla beraber, yeni devreye alinan sistemlerin testleri asamasinda halkimizdan gelen sIkayetler hassasiyetle izlenmekte, sehrin belli noktalarinda gerceklesen bu sIkayetlere acilen mudahale edilmekte, gerekli desarj ve iyilestirme calismalari aninda yapilmaktadir.

Sikayet gelen yerlerden surekli numuneler alinmakta ve su kalitesi arastirmalarina donuk analizler yapilmaktadir. Koku sIkayeti gelen bolgelerde Turk standartlari ve uluslararasi standartlar cercevesinde yapilan analiz ve incelemeler neticesinde suyun kullanilabilirligine engel olacak herhangi bir veriye rastlanmamistir. Sicakliklarin mevsim normallerinin uzerinde seyretmesi, gollerdeki su seviyesinin dusmesi ve yosunlasma sebebiyle su kalitesinin estetik parametrelerinde (koku) yasanabilen degisimin suyun kullanimi acisindan herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet vermesi soz konusu degildir. Idaremiz Istanbul halkina duzenli ve surekli su temini icin ayni titizlik ve heyecanla calismaya devam etmekte olup, halkimizdan gelen her turlu talebi aninda karsilamak icin gerekli gayreti gostermektedir.”

IHA

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 414 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.