iSLam Tarihi

 

iSLamm Tarihi

Islam tarihi, Islam dininin 7. yy’da ortaya cikisindan ve Islam Devleti’nin kurulmasindan baslayarak modern zamanlara kadar uzanan surecte, Islam dini, Islam dinini benimseyen bolge ve toplumlar ve bu toplumlarin Islam catisi altinda ortaya koydugu seyleri barindiran tarih kolu. Islam tarihi, Islam inancini hem bir din hem de bir toplumsal muessese olarak ele alir ve cikan sonuc, olay ve kesifleri bu baglamda sunar.
Genel olarak Muhammed’in dogusundan olumune kadar gecen zaman, ondan sonraki hilafet donemi, daha sonraki saltanat devletleri ve modern zamanlarda ortaya cikan yeni akim ve durumlar ele alinir. Kabaca dort ana parcaya bolunebilse de, farkli yonlerden farkli sekillerde bolunmeler gerceklesir, siyasi Islam tarihi farkli bir bolunmeyle incelenirken bilimsel kesifleri konu alan Islam tarihi daha farkli bir bolunme icerir.
Islam tarihinin merkezini ve Islam tarihinin altin cagini teskil eden donem dinin dogusundan peygamberin olumune kadar devam eden ve Islami kaynaklarda Asr-i Saadet yani “saadet cagi” olarak adlandirilan donemdir.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 269 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

Biz Kimiz?

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.