IRC Sohbet Chat Siteleri

Chat Siteleri

Sohbet Siteleri

Türkiyenin Kaliteli Sohbet ve Chat Sitelerinde Yerimizi Almış Bulunmaktayız.

2000 li Yılların Başında Türkiyede internet ve internet cafelerin yeni yeni popüler olduğu zamanlarda IRC Alemi oldukca rabet görüyordu. Çünkü kullanıcıların farklı farklı insanlarla, Gerek Bayan ve Gerekse Erkeklerle Sohbet Edebilecek başka platformları çok fazla yoktu.

Daha sonrasında icq veya msn gibi portallar çıktı ancak hepsi bireysel hesaplar olduğundan IRC kadar rabet görmedi. Aynı dönemde kurumsal olarak ön plana çıkan sunucuların en başında mynet sohbet ve mynet chat odaları çıktı. Yine tamamen irc platformu olan mynet sohbet odaları oldukca yoğun talep görmüş ve bir çok kullanıcıyı aynı anda tamamen yazılı bir muhabbet ortamına soktu.

Bu sitelerde yapılan bir takım yönetimsel yanlışlar nedeni ile oldukca fazla şikayet alan sunucular devlet eli ile kapatılmıştır. Özellikle mynet chat ve sohbet siteleri kapandıkdan sonra, birçok IRC sunucuları ortaya çıkmıştır.Ancak bu Sitelerde de, Sunucu sahiplerinin özellikle bayanlara karşı olan tavırları ve tutuculuğu sebebi ile birçok kullanıcı zor durumlara maruz bırakılmış ve Bulundukları sunucuları terk etmek durumunda kalmışlardır.

Mirc Scriptler

Script

Sanal Sohbet Odalarında En Büyük Sorunlar

Sanal Muhabbet sitelerindeki En büyük sorunlar, Site sahiplerinin kullanıcılara karşı olumsuz tutumları ve özellikle yandaş davranmalarıdır.

Yönetimlerde bulunan admin gruplarının özellikle bayanlara karşı gerek duygusal ve gerekse cinsel yaklaşımları, Sitelerde bulunan erkek userler için oldukca büyük soruna neden olmuştur. Sevgilileri ile konuşan kişileri sunucudan atmak sureti ile yapılan haksız davranışlar beraberinde “Lamer” diye tabir edilen kişiler tarafından Sitelere clone botnet ve Ddos Saldırılarınıda getirmiştir.Yapılan Saldırılar Kişilere Küfür ve Hakaret iÇerikli olduğu için IRC Piyasası Lekelenmeye Başlamıştır.

Shell Firmalarının Saldırılar Karşısında Ne Kadar Çok Güvenlik Tedbirleri oLsada Lamer Gruplarını Durdurmaya Yetmemiştir.

SohbetSizsiniz Sunucusunun IRC Sektöründeki Önemi.

SohbetSizsiniz Sunucusu Kurulduğunda Hatrı Sayılır Kullanıcılar Tarafından Çok uzun Ömürlü olmayacağı dile getirilmiştir.Buna Rağmen Ortalama 3 Senedir Ayakda Durmaktadır. Diğer Bireysel Sohbet ve Chat Platformları Gibi Haksız uzaklaştırmalar veya Gereksiz user atılmaları kesinlikle Söz konusu olamaz. Site içerisinde tamamen güvenli ve huzurlu bir ortamda muhabbet döndürebilmek adına işinde profesyonel yönetim ekibi oluşturulmuş olduğundan, Bilinçsiz bir şekilde tutum ve davranışlardan tamamen uzak kalınmıştır.SohbetSizsiniz Chat Sunucusuna Ait Mirc Script iLe Site içerisindeki Hakeket alanları Genişletilmiş ve oLdukca iyileştirilmiştir. Sadece Global Sohbet Odalarını Açmakla Kalmayıp Türkiyede il il chat odaları açarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Sitemize Ait olan YelkenFM Radyo iStasyonunda Kullanıcılarımızın istek ve mesajlarına yer verilmekte olup, Sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişilere dilediğiniz parçaları armağan edip, Radyo programcılarımız vasıtası ile istediğiniz mesajınızıda anons ettirme imkanına sahipsiniz.

SohbetSizsiniz ve Kelebek Sohbet Odalarının Sizlere Kattığı Tüm bu hizmetler tamamen ücretsiz olmakla birlikde hergün hizmetlerimiz daha kaliteli bir hal almaktadır.

IRC Ortamlarının Sosyal Medya Karşısındaki Direnci

Sosyal Medya Siteleri Açıldıkdan sonra, özellikle Facebook, Twitter vb. IRC Eski Önemini Kaybetmiştir. Buna birde sesli ve görüntülü sohbet siteleri dahil oldukdan sonra Yazılı chat’e eskisi kadar rağbet gösterilmemektedir. Ancak Bu Tür sitelerde Görüntü ve Ses objeleri aktif olduğu için Güvenlik zaafiyetide oldukca büyüktür.

Kullanıcıların görüntü ve seslerinin kayıt edilerek Tehditvari tavırlarla özellikle bayan olan userlerden menfaat sağlama amacı, Sesli ve Görüntülü Sohbet Sitelerinde oldukca fazla gözülmektedir.Yazılı IRC muhabbet ortamlarında ise kimliğiniz hiçbir şekilde açık edilmemek sureti ile güvenlik ön plana alınarak gayet hoş sohbetler edebilmeniz mümkündür. SohbetSizsiniz Sunucusu içerisinde kişisel olarak ip numaranız dahil olmak üzere hiçbir şekilde hiçkimseyle paylaşılmamaktadır.

Sosyal medayada fake hesaplar kullanarak farklı insanlara yazan kişiler, Yazılı bir IRC sunucusunda bunu asla yapamamaktadır. Kullanıcıların IRC bir tutku haline getirmelerindeki en büyük sebep budur.

SohbetSizsiniz ve kelebek tc oluşumunun bütün çabası Sizlerin daha güven ve daha huzur içinde bir ortamda gönül rahatlığı ile her türden insanla iletişim kurmanıza vesile olmaktır.

Tüm Yurttaşlarımızı Sunucumuza Bekliyor ve Saygılar Sunuyoruz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 699 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.