Irak Kerkük Gezisini Affetmiyor

Irak Dışişleri Bakanlığı’ndan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Kerkük ziyaretine bir tepki daha geldi. Türkiye’nin Bağdat maslahatgüzarı, bakanlığa çağrılarak nota verildi.

“TÜRK HÜKÜMETİNDEN ACİL AÇIKLAMA TALEP EDİLDİ”

Irak Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada düşük seviyeli bir diplomatın, Türkiye’nin Bağdat maslahatgüzarı ile bir araya gelerek nota mektubunu kendisine ilettiği belirtildi.

Açıklamada “Nota metninde Irak hükümetinin, Türk hükümetinden acil bir açıklama talebinde bulunduğu da yer almıştır” denildi.

TÜRKİYE’DEN JET HAMLE: DİKKATLİ DAVRANIN

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu, Irak’ın Ankara Büyükelçisi’ni çağırarak Türkiye’nin gizli gündemi olmadığını vurguladı. Feridun Sinirlioğlu, Irak cephesinden yapılan açıklamalarda daha dikkatli davranılması uyarısında bulundu.

DÜN DE KÜSTAHÇA BİR AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani ile görüşmeler yapmak üzere Erbil’de bulunan Bakan Davutoğlu, dün sabah sürpriz bir kararla Kerkük’e gitmişti.

Irak Dışişleri Bakanlığı dün de internet sitesinden bir açıklama yaparak ziyarete tepki göstermişti.

Açıklamada, “Ulusal egemenliği azımsamak, uluslararası ilişkilerin temel kurallarını ihlal etmek ve devletler ile yetkililer arasındaki ilişkilerin temel düzenlemelerini ihlal etmek ne Türkiye’nin ne de başka bir ülkenin çıkarına olur. Bütün bunlar, Dışişleri Bakanlığı’nın bilgisi ve onayı dışında gerçeklemiş, bu ziyaret için resmi ve diplomatik kanallar kullanılmamıştır” denildi.

Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin danışmanı ise “Türkiye çok açık bir biçimde Irak’ın işlerine karışıyor, T.C. Büyükelçiliği kapatılmalı, Davutoğlu’nu tutuklama hakkımız var” diye konuşmuştu.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 443 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.