Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum Kimdir?

Fuad Masum 1938, Suleymaniye/Irak dogumlu olan Irakli Kurt politikaci ve Irak’in yeni Cumhurbaskanidir. Gorevi Celal Talabani’den devralmistir.

indir

. Babasi taninmis bir din adami olan Fuad Masum, medrese egitimi alarak Kahire’deki Ezher Universitesi’nde Islami calismalar ve felsefe uzerine lisans ve doktorasini tamamladi. Bagdat Universitesi’nde hukuk ve seriat egitimi de almistir.
Fuad Masum, 1964’de Kurdistan Demokrat Partisine katilmasiyla siyasi yasami basladi.

Fuad Masum; Arapca, Ingilizce ve kurtce olmak uzere toplam 3 dil bilmektedir.

24 Temmuz 2014’te Irak Temsilciler Meclisi’nde yapilan oylama sonucu 211 milletvekilinin oyunu alarak yeni Irak Cumhurbaskani secildi.

24 Temmuz 2014’te Irak Temsilciler Meclisi’nde yapilan oylama sonucu 211 milletvekilinin oyunu alarak yeni Irak Cumhurbaskani secildi.

 

==>Sohbet etmek için Tıklayınız<==

Etiketler:

Bu yazı toplamda 681 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.