Hac’da Facia ! 310 Kişi Öldü ve Sayı Giderek Artıyor.

Hacı Adayları Facia Yaşadı

Mina da Facia

Suudi Arabistan Sivil Savunma Birimi, Mina da Yaşanan izdiham Sebebi iLe Şu An’a Kadar 310 Kişinin Hayatını Kaybettiğini ve 450 Kişininse Yaralandığını Bildirdi.

Olayın Olduğu Sırada Türk Hacı Kafilelerinin Bulunmadığı, Ancak Bireysel oLarak Giden Türk Hacı Adaylarının Bulunma ihtimalinin Olduğu Söylendi.Konuyla ilgili şu anda tam olarak bir bilgi bulunuyor Ancak FOX Muhabirinin edindiği ve resmi olmayan bilgiye göre 10 Tane Türk Hacı adayının yaralandığı bildirildi.

Mina da Yaşanan Facia’nın Neden Kaynaklandığı Henüz Kesin oLarak Bilinmesede, Tek Açılan Tüneldeki Yaya Trafiğinin Yoğunluğu Sebebi iLe Meydana Geldiği Söylentiler Arasında.

Tweetr üzerinden Açıklama Yapan Suudi Arabistan Sivil Savunma Yönetimi, Yardım Ekiplerinin Sürekli oLarak Çalıştığını ve Yardım Operasyonlarının Devam Ettiğini Duyurdu.

Mekke yakınlarında Mina Çadır Kentte Şeytan taşlama sırasında Yaşanan izdihamda ölü ve Yaralı sayısı tam olarak bilinmemekle birlikde 310 ölü ve 450 yaralı olduğu bilgisi verildi.

Facianın Neden olduğunu, Ölen Hacı Adayları Arasında Türklerin Bulunup Bulunmadığı Bilinmesede, Ölü ve Yaralı Sayısının Artmasından Endişe Ediliyor.

Mekkede Bulunan Diyanet işleri Başkanı Prof.DR. Mehmet Görmez ve Diyanet işLeri Başkanlığı Heyeti, Türk Hacı Adaylarının Durumu ile ilgili bilgi toplanması için bir Kriz masası oluşturdu.

Olayın Olduğu Esnada Bölgede Bir Türk Kafilesinin Bulunmadığı Ancak Bireysel olarak Giden Türk Hacı Adaylarının Olabileceği Düşünülsede Net Bir Bilgi Henüz Verilmedi.

Hac’da Yakınlarını Merak Edenler, Diyanet işLeri Başkanlığının Oluşturduğu Kriz Masasından, Yakınları iLe Alakalı Bilgi Alabilmektedirler.

Mekke’de Mina da Bu Sabat Yaşanan Facia Sonrasında Yaralı ve Ölü Sayılarının Sürekli oLarak Arttığı Söylenmektedir. Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaya ve Mekkedeki Türk Hacı Adayları ile ilgili Bilgileri Vermeye Devam Edeceğiz.

Yaralılar Çevredeki Hastanelere Kaldırıldı, Lakin Yaralıların Durumları ile ilgilide Herhangi Bir Açıklama Yapılmadı.Hacı Adaylarının Durumları ve Akibetleri ile ilgili bilgileri Sizlerle paylaşmaya Devam Edeceğiz.

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 574 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.