Guvenlik Zirvesi sonrasi flas aciklama

Basbakan Ahmet Davutoglu baskanliginda toplanan Guvenlik Zirvesi sona erdi.

1412788666092

Basbakan Davutoglu baskanliginda, Basbakanlik Merkez Bina’da saat 14.40’ta baslayan Guvenlik Zirvesi 3 saat 15 dakika surdu. Basbakan Ahmet Davutoglu’nun aciklamalarindan satirbaslari:

Turkiye Cumhuriyeti devleti hukuk devletidir, kimse hukukun ustunde degildir.

Kimse yurt disinda yasanan aci olaylari Turkiye icinde bir mesele gibi yansitarak halki tehdit etme curetini gosteremez.Biz Kobani’ye bagrimizi actik. Bu vandalizmi yapan siddet meraklilarina siginmadilar.Biz bu devleti, hukuk duzenini hicbir seye feda etmeyiz, kargasa ortami cabasindakilerin de siginacagi yer Turkiye’dir.

YAPTIKLARI IKIYUZLULUKTUR

Suriye’de, Irak’ta Turkmenler, Araplar katledilirken susanlarin simdiki cagrilari ikiyuzluluktur.

EN FAZLA FEDAKARLIK YAPAN ULKEYIZ

Turkiye, Suriye ve Kobani meselesinde en fazla fedakarlik yapan ulkedir. 200 bin kardesimize bagrimizi actik.

Kobani’de Kurtlere yapilan zulmu protesto icin Turkiye’deki Kurtlere zulum yapmak hangi mantiga sigar?

Kobani’deki kardeslerimizin hukukunu koruyacak yegane guc Turkiye Cumhuriyeti devletidir. Olaylar sanki yeni baslamis gibi ulkemizi elestirmeye kalkmalari
aldatmacadan ibarettir. Dun Kobani’de yasanan zulme nasil karsi cikmissak, bu vandallara da ayni olcude karsi cikacagiz.

MADEM MUDAHALE ISTIYORDUNUZ NEDEN TESKEREYE HAYIR DEDINIZ?

Hem Turkiye’den mudahele etmesini istiyor HDP cagrisiyla hareket edenler, hem de tezkereye hayir diyorlar.

Hedef Gezi’de yapamadiklarini yapmaksa, milletimiz bunu cok iyi goruyor. Kamu duzenini tesiste tereddut gostermeyiz.

VATANDASA SAGDUYU CAGRISI

Butun vatandaslarimizi sukunete ve devletin gucunden emin olarak olaylari takip etmeye davet ediyorum. Kamu duzeni her ne suretle olursa olsun
saglanacaktir, butun guvenlik birimlerine talimat verilmistir.

COZUM SURECINI KURBAN ETMEYIZ

Cozum surecini garanti edecek temel unsur kamu duzenidir. Kimse manipulasyona izin veremez.Hicbir vandalizme cozum surecini kurban vermeyiz ama hicbir vandalizme musamaha vermeyiz.

SORUMLULAR HESAP VERECEK

Anlik temaslarla her bir olay tespit edilecek, sorumlular mutlaka hukuk karsisina cikarilacak. HDP eger siyasi partiyseniz, kimliginizi demokrasiden ve baris icinde siyaset yapmadan ortaya koymalisiniz.

KILICDAROGLU’NA SESLENIYORUM…

Ana muhalefet partisine sesleniyorum, Kilicdaroglu siddetten yana mi huzurdan yana mi, tavrini ortaya koymali. Bu olaylarda istismar edilenlerin buyuk kismi cocuklar. Bu vandalizmde cocuklari istismar ediyorlar.

ULUSLARARASI TOPLUMA CAGRI

Uluslararasi toplumda, Kobani’de yasananlari cozme sorumlulugu Turkiye’deymis gibi bir hava yaratilmaya calisiliyor. Butun bu Suriye’deki gelismelerin vebali BM ve Guvenlik Konseyi’nin 5 uyesinindir. Uluslararasi topluma cagrimiz Suriye’de kalici bir istikrar icin ortak adimlarin atilmasi cabasina girilmesidir.

Kaynak:Sabah

Etiketler:

Bu yazı toplamda 605 kişi tarafından görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.