Gözlerde Çapak Olmasının Nedenleri

gozlerde capaklanma
capaklanma neden olur
capaklanma olmasinin nedenleri

Capaklanma gozlerde olan hafif bir enfeksiyon nedeniyle akan sarimsi renkli bir akinti ve kabuk baglama durumlaridir. Capaklanma genellikle dogumdan sonraki ilk hafta gorulur ve akacak olan gozyasi kanalinin tikanmasi sonucunda ortaya cikar. Capaklanma cok ciddi bir vaka degildir ve genellikle kendiliginden gecer. Yasi buyuyen bir cocukta gorulen capaklanma konjunktivitin bir belirtisidir. Konjunktivit bir cesit goz iltihaplanmasidir. Bebeklerde oldugu gibi, cocuklarda da gorulen capaklanmanin nedeni de gozyasi kanalinin tikanmasi olabilir.

Gözde Çapaklanma

Tedavisi:
Cogu doktor akintinin giderilmesi icin goz banyosunu tavsiye eder.
Gozun Capaklanmasina bitkisel oneriler:
Goz otu bitkisi ezilerek pelte haline getirildiginde ve sogutularak gozlere suruldugunde capaklanmaya iyi gelir. Kaynamis suyun icine karistirilan goz otu ile capaklanan gozler yikanabilir.
Papatya goz temizligi icin kullanilabilir (Gozun kenarlari ve gozun dis kisimlari papatya suyu damlatilmis bir sungerle silinebilir) ve bu sayede enfeksiyon riski azaltilabilir.

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 550 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.