Gazze’de elektrik sıkıntısı arttı

İsrail’in Gazze’ye elektrik vermeyi durdurması enerji açığını yüzde 90’a çıkardı

Gazzede elektrik sıkıntısı arttı

Israil‘in Gazze‘ye elektrik vermeyi durdurmasi nedeniyle enerji aciginin yuzde 90 arttigi bildirildi.

Gazze’deki elektrik dagitim sirketinin halkla iliskiler muduru Cemal ed-Derdesavi, yaptigi aciklamada, elektrik hatlarini bombalayan Israil ordusunun asamali olarak Gazze‘ye elektirik akimini durdurdugunu belirtti.

Israil’in saldirilarinda 13 elektrik iletim hattinin zarar gordugunu ifade eden Derdesavi, bu ulkenin, kopan ve zarar goren hatlarin onarimina da izin vermedigini, soz konusu durumun “Gazze‘yi karanliga bogmakla tehdit ettigini” dile getirdi.

Derdesavi, saldirilarda elektrik iletim hatlarinin hedef alinmasi nedeniyle mevcut elektrik santralinin “buyuk bir kriz yasadigini” da kaydetti.

Elektrik ihtiyacini karsilamak icin yaklasIk 360 megavat gucunde enerjiye ihtiyac duyulan Gazze’de, sadece yaklasIk 200 megavat enerji elde edilebiliyor.

Gazze enerji ihtiyacinin 120 megavatini Israil’den, 28 megavatini Misir’dan karsiliyor.

Kaynak:TRTHaber

Etiketler:

Bu yazı toplamda 330 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

Biz Kimiz?

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.