FLAŞ!.. ÇİÇEK VE ÇİKOLATAYLA VURMUŞLAR!.. ESAD’IN SARAYININ YAKININDA DÜZENLENEN VE SURİYE SAVUNMA BAKANI’NIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN BOMBALI SALDIRININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI!..

Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) üst düzey yetkililerine göre, dün Esad’ın beyin takımından üç önemli ismin ölümüne neden olan saldırıda kullanılan patlayıcılar, çiçek saksısı ve çikolata kutusuna saklanmıştı.

Telegraph’a konuşan ÖSO Bölge Koordinatörü Luey el Mukdad, toplantının yapıldığı yerde iki bomba olduğunu, bunlardan birinin çikolata paketine diğerinin ise odanın ortasında duran büyük bir çiçek saksısına gizlenmiş olduğunu söyledi.

Özgür Suriye Ordusu’nun Hatay’da bulunan lideri Riyad el Esad da dün patlamanın hemen ardından yaptığı açıklamada Şam’daki saldırıyı kendi güçlerinin gerçekleştirdiğini belirterek isyancıların bakanların toplandığı odaya bir bomba yerleştirdiğini öne sürmüştü.

El Mukdad, operasyonun, Esad’ın yakın çevresinde çalışan şoför ve güvenlik görevlileriyle işbirliği yapan bir grup ÖSO mensubunca gerçekleştirildiğini de ileri sürdü. Bölge Koordinatörü bombaların taraf değiştirerek rejimi yıkmak için içeriden çalışan kişiler tarafından patlatıldığını belirtti. Bu iddia, El Mokdad dışındaki bazı muhalifler tarafından tekrarlandı.

“BOMBALAR GÜNLER ÖNCESİNDEN YERLEŞTİRİLDİ”

El Mukdad’a göre suikast saldırısında kullanılan bombalardan biri 10 kilodan fazla dinamitle hazırlanmıştı, diğeriyse C4 tipi bir plastik patlayıcıydı. Patlayıcılar, toplantıdan günler önce bir köstebek tarafından salona yerleştirildi.

Patlayıcıları taşıyan şöforden bilgi aldığını söyleyen el Mukdad, toplantıyı Beşar Esad veya kardeşi Mahir’in yönettiğini de iddia etti.

Saldırının hedef alındığı toplantıda Beşar Esad’ın da bulunduğu, yaralandığı ve özel jetle Şam’dan ayrıldığı söylentileri de dün dile getirilmiş, ancak bu iddialar doğrulanamamıştı.

Patlamanın nedeni hala kesin olarak bilinmiyor. Suriyeli yetkililer şimdiye dek, bir koruma görevlisinin intihar saldırısı gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruyordu.

Çatışmaların birkaç gündür yoğunlaştığı başkent Şam’da düzenlenen intihar saldırısında Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eniştesi Asıf Şevket ile Savunma Bakanı Davud Racha ve Devlet Başkan Yardımcısı Hasan Türkmeni ölmüştü.

Saldırıyı ÖSO ve Liva el İslam (İslam Tugayı) adlı muhalif grup tarafından üstlenilmişti.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 367 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.