Mobil Sohbet

.

Fifa , Hollanda Milli Takımını Otelinden Çıkarttı.

_h353_w628_m6_otrue_lfalse (1)

 

Bu yaz Brezilya’da düzenlenen FIFA 2014 Dünya Kupası’nda mücelede veren ve yarı finale kadar yükselmeyi başaran Hollanda milli takımı, turnuva boyunca kaldığı otelden Fifa tarafından çıkarıldı.

Dünya Kupası boyunca Rio de Janeiro’da bulunan Caesars Park Ipanema isimli oteli merkez olarak kullanan Hollanda, FIFA’nın talebi karşısında şaşkına döndü. FIFA, 13 Temmuz tarihinde oynanacak olan final mücadelesini izlemek için Brezilya’ya gelen sponsor misafirlerine yer açmak için Hollanda milli takımının otelden çıkmasını talep etti.

Hollanda Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Bert van Oostveen, 13 Temmuz’a kadar söz konusu otelde kalacak misafirler için FIFA’nın, Hollandayı otelden çıkarmasına tepki gösterirken, böyle bir gelişmenin utanç verici olduğunu kaydetti.

Hollanda, Arjantin ile oynayacağı yarı final mücadelesi için Pazartesi otelden ayrılıp karşılaşmanın oynanacağı Sao Paulo’ya gidecek. Portakallar, Arjantin’e mağlup olması durumunda ise üçüncülük maçı Brasilia’ya gitmek durumunda kalacak. Van Gaal ve öğrencileri, Arjantin’i safdışı bırakarak finale yükselmeleri durumunda ise Rio’ya dönecekler.

Bert van Oostveen’nin sözleri şu şekilde;

“Böylesine bir gelişmeni futbol ile hiçbir alakası yok. Oyuncularımız bu otele alışmışlardı. Kariyerlerinin en büyük maçlarından birisine böylesine bir ortamda hazırlanmak zorunda kaldılar. Ama bu tarz kararlar bizim için sürpriz değil, aynısı dört yıl önce Güney Afrika’da da başımıza gelmişti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir