Erdek Şehitliği’nde Törenler Devam Edecek

Balıkesir’in Erdek İlçesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında şehitlik olarak ziyaret edilen ve yapılan inceleme sonucu Bizans mezarlığı olduğu ortaya çıkan yerde, anma törenlerinin devam edeceği bildirildi.

Erdek’te 30 yıldan beri 30 Ağustos Zafer bayramlarında şehitlik olarak ziyaret edilen, anma törenleri için platform ve bayrak gönderi de bulunan Erdek’teki mezarlığın durumu, iki ay önce Erdek Müftülüğü’nün bölgede bir cami yaptırma istediği üzerine başladı. Görüşü istenen Erdek Garnizon Komutanlığı, Yalı Mahallesi Bandırma-Erdek Karayolu üstünde ve Şehitlik Sokağı yanındaki Şehitler Mezarlığı olarak bilinen yerde, kayıtlarında şehit bulunmadığını bildirdi. Bu gelişme üzerine bu yılki 30 Ağustos törenlerinde şehitlik ziyareti yapılmayacağı belirtildi.

Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız, Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun izniyle, Bandırma Müze Müdürlüğü tarafından kazı bölgede kazı yapıldığını belirterek, yapılan çalışma sonucunda anılan yerde tarihi taş mezara rastlanıldığını ve bu nedenle Erdek Şehitler Mezarlığı’nın Kültür Varlığı tescili devam edeceğini söyledi. Kaymakam Kaygısız şöyle dedi:

“Garnizon Şehitliği kapsamında olmayan, sivil vatandaşlarımızın ve trafik kazasında yaşamını yitiren bir Yüzbaşının kabri bulunan Erdek Şehitler mezarlığındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi tören programı kapsamında gidilip, Şehit Jandarma Yüzbaşı Selim Özdemir’in mezarı ziyaret edilerek tüm şehitlerimizin manevi şahsiyetinde saygı duruşu yapılmaktadır. Bu uygulamaya devam edilecekti.” – Balıkesir / Erdek

Etiketler:

Bu yazı toplamda 372 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.