Ebru Gündeş Kimdir ? Ebru Gündeş Biyografisi.

Biyografi Ebru Gündeş

Ebru Gündeş Kimdir

24 Temmuz 1975 Senesinde iStanbuLda Dünyaya Gelen Ünlü Sanatçı Ebru Gündeşin Annesi Müjgan Kumartaşlıoğlu’dur.Kendisi Henüz Beş yaşındayken evi terk eden, hiç görüşmediği babasının adı iSe Remzi Gündeş’dir. İlkokulu Ankara’da Ulubatlı Hasan İlkögretim Okulunda Tamamladıkdan  sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a göç Eden Ebru Gündeş, Ekonomik oLanaksızlıklar yüzünden öğrenimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Bir süre konfeksyonda işçi olarak çalıştıktan sonra o sıralar kurulma aşamasında olan Raks Neşe Müzik’in ortağı Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, sahne tecrübesi edinebilmek adına bir zaman Emel Sayın’a vokalistlik yaptı. Kısa zaman içinde bu renkli dünyaya alışmayı başardı ve ilk albümünün hazırlıklarına başladı.

Sene 93, Prodüktörlüğünü Selçuk Tekay ve aranjörlüğünü Özkan Turgayın yaptığı ilk albümü oLan “Tanrı Misafiri”ni Piyasaya Sürdü.. Bu Albümün Türkiyede Patlamış  oLması, Sanatçıyı Hem Tanınan Bir Yüz oLmasının Yanında, Oldukca Başarılı Ödüller Almasına da Vesile oLmuŞtur. 94, 95 ve 96 Senelerinde KraL TV Video Müzik Ödüllerinden En iyi Türk Sanat Müziği Kadın Şarkıcı Ödüllerini Kazandı.

Ebru Gündeş Kimdir

Ebru Gündeş Biyografisi

iLk Albümün Yakaladığı ivme iLe Hemen iKinci Albüm Çalışmalarına Başlayan Gündeş, 1 Yıl Sonra Tatlı Bela iSimLi Albümünü Çıkararak Kariyerindeki 2. Albümünüde Piyasaya Sürmüş oLdu.

1995 yılında 3. Albümü “Ben Daha Büyümedim” ile de iyi bir satış oranına ulaştı. Bir sonraki albümü “Kurtlar Sofrası”nın ardından gelen TV Reklam, Dizi, Sinema Gibi Teklifleri Değerlendirmeye Alan Sanatcı Ebru Gündeş 1998 yılında yine Selçuk Tekay prodüktörlüğünde çıkarmış oLduğu albüm “Sen Allahın Bir Lütfusun” ile Türkiyede Satış Rekoru Üzerine Rekorlar Kırdı.

1999 yılında çıkardığı “Dön Ne Olur” adlı albümünün tanıtımı Esnasında, Magazin ve  basın mensuplarının önünde Kameralar Çekimdeyken 1 Aralık 1999 günü Fenalaştı ve Hastaneye Kaldırıldı. Geçirdiği Uzun Bir Tedavi Sürecinin Ardından, Sanatçının Beyin Kanaması Geçirdiği Doktorları Tarafından Açıklandı.Yaşanan bu Talihsiz oLay Neticesinde Ebru Gündeş sevenlerinden ve Hayranlarından Oldukca Uzun Bir Zaman Uzak Kaldı. Albüm Tanıtımı Esnasında Geçirmiş oLdugu Beyin Kanamasından Sonra, Ebru Gündeşin Çıkardığı Albüm Türkiyede 1 Milyondan FazLa Satış Rakamına uLaştı.

Ebru Gündeşin Bilinmeyenleri

Ebru Gündeşin Bilinmeyenleri

Popstar Alaturka adlı yarışmada Programında jüri üyeliği yapmış oLan Sanatçı;

Çıkarmış oLduğu yedinci; ‘Ahdım Olsun’ isimli albümünde Türkiye’nin en iyi söz yazarları, bestecileri ve aranjörleriyle çalışan Gündeş albüm kalitesi ve Satış Oranlarıyla Birlikde müzik piyasasının Dengelerini Alt üst Etmiş ve Kendine Bu Sektör iÇerisinde oLdukca Sağlam Bir Yer Edinmiştir.

2004 yılında Yine Çıkardığı ‘Şahane’ albümü Sekizinci Albüm oLarak Raflarda Yerini Almış ve Yine oLdukca iyi Bir Satış Rakamına uLaşmıştır..

Dokuzuncu oLarak -Bizede Bu Yakışır- Albümü iLe Piyasaya Çıkmıştır.

2006 Senesinin Sonlarında aralık ayında çıkan onuncu albümü ‘Kaçak’ Yine iyi Bir Çıkış Yakalayarak, Ebru Gündeşe Kariyerinin En Verimli oLduğu Dönem oLduğunun Açıklamasını Yapmak Zorunda Bırakmıştır.

2008 Senesinde 2 yıllık bir Süreçten Sonra Doğum Günü olan 12 Ekim de “EVET” ismini verdiği albümü iLe Birlikde sevenleriyle buluşturan sanatçı Kızıl Mavi, Ölümsüz Aşklar, Harika gibi birçok şarkısı yine dillerden düşmezken yeni albümünün çalışmalarına başladı.

2011 – Müzik Yönetmenliğini Taşkın Sabah’ın yaptığı ; Ayla Çelik , Ersay Üner , Gökhan Tepe , Serdar Ortaç , Sinan Akçıl , Şebnem Sungur , Zeynep Talu ve Sezen Aksu‘nun değerli eserlerinden oluşan ” BEYAZ ” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı .

O Ses Türkiye Ebru Gündeş

O Ses Türkiye Ebru Gündeş

2013 Senesi itibariyle O Ses Türkiye adlı Ses yarışmasında jüri Koltuğuna Oturdu. Acun Ilıcalı’nın yaptığı TV8’de 29 Eylül 2014 tarihinde başlayan 4. Sezon “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında; yeni jüri üyeleri ise Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Athena Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz ve Ebru Gündeş oldu. Mazhar Alanson ve Özkan Uğur aynı koltukta yer almış ve tek oy hakkına sahip olmuştur.

O Ses Türkiye’nin 2015 – 2016 sezonu 5. sezonunda Ebru Gündeş, jüri üyesi olarak Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz, Murat Boz ve Gökhan Özoğuz’un ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte görev yapmıştır.

Evlilikleri :
1.evliliği : 1990 yılında Hamdi Vardar ile evlendi.1993 yılında boşandı.
2.evliliği : 2002 yılında Ömer Durak ile evlendi. 2003 yılında boşandı.
3.evliliği : 10 Şubat 2010 tarihinde Azeri iş adamı Reza Zarrab’la evlendi. 15 Ekim 2011 de kızı Alara doğdu.

Son Evliliğinde Reza Zarrab’ın Gerek Türkiyede ve Gerekse Yurtdışında Adının Karıştığı Yolsuzluk iddaLarı iLe Birlikde, Reza Zarrab’ın Kodese Düşmesi iLe Birlikde Sanatçı Ebru Gündeş içinde oLdukca Zor Dönem Başlamış oLdu. Türkiyede Dolandırıcılık Suçlarından Hapse Gönderilen Reza Zarrab, Ardında Gözü Yaşlı Bir Eş ve Evlat Bırakmıştı. Ancak Bir Süre Sonra Zarrab ın Tahliye oLması iLe Birlikde Sanatçı Gündeş’inde Eski Güleç Yüzü ve Neşeli Tavırları Yerine Geldi. O Ses Türkiye Adlı Yarışma Programında Jüri Üyeliği Yaptığı Sırada Keyifli ve Neşeli Tavırları iLe Dikkat Çeken Gündeş, Reza Zarrab’ın Bu Kez Amerikada Tutuklanarak Ceza Evine Konulması ve Amerikalı Savcının, KefaletLe Serbest Bırakılmasına Müsade Etmemesinin üStüne Ebru Gündeş Yine Kabuğuna Çekildi ve Basından, Gözlerden Uzak Kalmayı Tercih Etti. Eşinin Amerikada Tutuklanmasının Ardından Hiç Konuşmayan Ebru Gündeş, Yine Acılı ve Sıkıntılı Günlerine Geri Dönmüş oLdu.

Albümleri :
1993 – Tanrı Misafiri
1994 – Tatlı Bela
1995 – Ben daha Büyümedim
1997 – Kurtlar Sofrası
1998 – Sen Allah’ın Bir Lutfusun
1999 – Dön Ne Olur
2000 – Dön Ne Olur Remixes
2001 – Ahdım Olsun
2002 – Ahdım Olsun Remixes
2003 – Şahane
2004 – Bizede Bu Yakışır
2006 – Kaçak
2008 – Evet
2011 – Beyaz
2012 – 13,5

2014 – Arafdayım

 

Filmleri :
1993 – Tanrı Misafiri,
1995 – Fırtınalar,
1997 – Deli Divane,
1999 – Sen Allahın Bir Lütfusun,
1999 – Affet Beni,
2006 – İmkansız Aşk.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 831 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. ÖMER İŞERİ

    16 Mayıs 2016 at 10:24

    ebru abla ben senin şarkın olan gönlümün efendisini çok seviyorum iyi ki? o şarkıyı yapmışım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.