E-Devlet Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs ( Covid-19 ) belası ile birlikte dünyada ve Türkiyede maske ihtiyacı doğmuş ve Türkiye hükümeti tarafından maskeler ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır.

Maske satışının yasaklanması ve maskelerin devlet tarafından ücretsiz dağıtılacağı belirtildikten sonra başvurularda patlama yaşanmış ve bir çok insan maskelere ulaşmakta güçlük yaşamaktadır.Ücretsiz maske dağıtımından faydalanmak isteyen vatandaşlar elektronik devlet kapısı e-devlet web sitesine yöneldiler.Peki e-devlet üzerinden ücretsiz maske dağıtımı nasıl yapılıyor ve maske almak için cep telefonlarınıza şifre ne zaman gelir ?

Ücretsiz maske dağıtımı ilk etapta ptt’nin sitesi aracılığı ile yapılacak denilmişti ancak daha sonra maskelerin dağıtım işlerinin eczanelere verildiği söylendi.Haftada veya 10 günlük bir süre periyodunda kişi başına 5 adet maske dağıtılacağını söyleyen hükümet bu maskelerin dağıtım işini eczanelerin yapacağı bilgisini verdi.Bu Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar e-devlet sisteminden maske başvurusunu yaptıktan sonra cep telefonlarına gelen şifre ile birlikte eczanelere giderek maske teminini yapabileceklerdir. Peki Başvurudan sonra şifreler ne zaman gelecek..?

Bedava Maske

E-Devlet Maske Başvurusu Nasıl Yapılır ?

E-devlet’te çalışmalar tamamlandıktan sonra ücretsiz maske başvurusu başlamış bulunmaktadır.Vatandaşlar hem kendileri, hemde maske alma hakkına sahip aile bireyleri için tek sayfadan başvuru yapabilmektedirler.Sisteme giriş yaparak TC kimlik numaralarınızı,Ad soyad bilgilerinizi,cep telefonu ve iletişim bilgilerinizi girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Maske için Şifre ne Zaman Gelir ?

Siparişlerin alınmasının ardından 3 gün içerisinde şifrelerin gelebileceği söylensede bu konuda hükümetten yapılan resmi bir açıklama olmamıştır.Lakin maske taleplerinin alınması ile birlikte en kısa sürede taleplerin karşılanacağı belirtilmektedir.

Kimler ücretsiz maske alabilir ?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların haricindeki tüm vatandaşlar bedava maske alma hakkına sahiptir.Vatandaşlar her hafta içerisinde 5 adet maske olan paketleri alma hakkına sahip olacaklardır.Maskeler bazı bölgelerde ptt kargo aracılığı ile dağıtılacak,bazı bölgelerde ise eczaneler vasıtasıyla vatandaşa ulaştırılacaktır.

Korona virüs ( Covid-19 ) Alacağınız önlemlerden daha güçlü değildir.Sosyal mesafe kurallarına uyalım, çok zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Sağlığınız için #EvdeKaL

Etiketler:

Bu yazı toplamda 620 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. Culha

    29 Nisan 2020 at 11:41

    Maskeleri almakda büyük sorun yaşıyoruz. Devletin lojistik konusunda sıkıntı yaşadığını görüyorum ama tabi buda çok normaldir. 85 milyon insana maske dağıtmak kolay değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.