Devletin Başına Sezen Aksu Geçsin.

 

Evet Bir müddet ara verdikden sonra, yeni yazmla tekrar aranızdayım.Başlığı okuduğunuzda size çok ilginç gelebilir ancaksezen aksu1 yazımızı baştan sona okuduğunuzda söylemek istediğimiz idrak yollarınızı tamamen açıcaktık.

Öncelikle vermek isterim ki, Yazımızın içerik kaynağı ünlü Enkrmen Ali Kırca’nın “Hazan Mevsiminde Aşk” Kitabının içinde bulunan “Hükümeti Sezen Aksu Kursun” başlığı altındaki yazıdan esinlenilmiştir.

Ben bu kitabı 1998 senesiydi okuduğumda. O zamanda yine bir sürü yolsuzluk,rüşvetcilik,talancılık,dincilik,ayrımcılık, ötekileştirmecilikler vardı elbet ama bugünkü gibi açık seçik,ayan beyan yapılamıyordu.

Aradan 15 seneden fazla geçmesine rağmen bu bahsettiğim Hazan Mevsiminde Aşk kitabı, Sanırım daha bir anlamlanmaya başladı zihinlerimizde.

Diyor ki Ali Kırca, Bırakın Hükümeti Sezen Aksu Kursun.

Tabi Satır Satır Ezberlemiş degilim yazıyı, Çünkü Kitabı Bir Arkadasıma Hediye Etmiştim. Birdahada Bulamadım Zaten.

Bunca zamandır, yıllardan beri, ne verdiniz bu millete diyerek sesleniyor dönemin iktidar ve güç odaklarına. Ne verdiniz yıllardır bu millete bu halka. Malını mülkünü iç Ettiniz, Hakkını Hukukunu Gasp Ettiniz, Emeklerini çaldınız çırpdınız yediniz ve yedirdiniz…Peki ne verdiniz ? Belediyelerinizin ayda bir değiştirdiği kaldırım taşları, Hükümetlerinizin tamamen Göz boyamak için yaptığı yada düzenlediği yollar, doğal afetlerde insanlara dağıtılan yarı eski püskü çadırlar, kokmuş yiyecekler. Bu insanların paraları ile bu insanları rezil rüsva ettiniz. Niye peki ? Cebinizi doldurabilmek ve güç odağı halinde olmadığınız zamanlarda Krallığınız ve Padişahlığınız devam etsin diye. Bir tane akıllarda kalır bir faaliyetiniz oldu mu ? Hayır. Hep başkalarının yaptıklarını düzenlediniz, şekillendirdiniz, restore ettiniz ve biz yaptık diyerek millete yedirdiniz. Siz hükümetleri kurarak bunları yaptınız ve yaşattınız bu millete. Tabi şimdi bu maddeleri uzatmaya kalksak sanırım sayfamızın Data base’i buna yetmez.O yüzden kısa kısa yazıyorum ki, zaten okuyucalarımızda anlayacaklardır söylenmek istenen vurguyu.

Evet gelelim Sezen Aksu’ya. Malum Herkesin bildiği üzere Romantik bir toplumdur Türk toplumu. Hüzünlü Bir Toplumdur. Duygulanmayı,Hüzünlenmeyi,Ağlamayı,Anılarla Boğulmayı Sever.Türk Milletinin Yaptığı filmlere ve Şarkılara dikkat ederseniz eğer, içinde aşkın geçmediği bir tane film veya bir tane şarkı bulamazsınız.Peki Böylesine Duygusal bir topluma verilebilecek en büük değer ne olabilir, Onların duygularının Söze ve melodiye dökülmüş halini onlara sunmak olabilir tabiki. Işte Sezen Aksunun Yaptığıda Budur. Hemen Belirteyim, Sezen Aksu Burda Bir Modeldir, Sezen Gibi Hatrı Sayılır ama Sayılarına Az Rastlanır ciddi Sanatcılarımız, Ozanlarımız var. (Orhan Gencebay,Arif Sağ,Neşet Ertaş,Aşık Mahzuni Şerif,Nesimi,Yıldız Tilbe,Aşık veysel,Barış manço,Cem Karaca,Erkin Koray,Tanju okan,Selami Şahin vb vb) diye uzayıp giden burda ismini sayamadığımız daha niceleri gibi. Bu Sebepden Sezen Aksu Sadece Modelimizdir.

Bakın Sezen Aksu’ya Yıllardır Yaptığı şarkılarla bu milletin yüreklerine derman oluyor. Ben 31 yaşında biriyim Minik Serçe’nin Şarkıları ile Büyüdüm. Nacizane Radyo Yayınları Yapmaktayım ve Hemen Her Yayınımda Bu Konuyu Anlatıyorum. Ben ve Benim Gibi Niceleri, Aşkın Her Halini Sezen Aksu dan Öğrendik. Birine Gönül Kaptırdığınızda Tarifi olmayan bir hüzün çöker ya içinize, Açılıp derdinizi dökemezsiniz ya hani, işte tam bu anda Yetişir Sezen Aksu’nun o muhteşem sesi ve şarkıları. Aşık olmayı öğretir, Sevmeyi öğretir, içinizdekilerin dışa karşı izdüşümü gibidir.Cesaretlendirir ve aşkın her halini yaşatır kalplerinize, Peki Sadece aşık olmayı mı ? Elbetteki hayır. Terkedilmişliğin acılarını, yanlız bırakılmaların hüzünlerini, pLatonik yaşanan aşkların ızdırabını Her şekliyle anlatan şarkılar, Yıllar sonra tınısı kulağınıza geldiğinde dahi yüreğinizi yakan melodiler yine Sezen Aksu ya aittir.

işte O sebepdendir ki, “Bırakında Hükümeti Sezen Aksu Kursun ” Söylemi çok yerinde olmuş bir söylemdir. Millete Kahırdan ve sıkıntıdan başka birşey getirmeyen siyasiler, T.B.M.M de birbirinizi yumruklamak, Milletin 3 kuruşunu paylaşmaya çalışırken birbirinizi yemek yerine, Bırakında hükümeti Sezen aksu ya devredin. En Azından T.B.M.M de Küfür değil, Şarkı dinleriz. iyi ki Varsın Sezen Aksu, iyiki Varsınız Bize Aşkın Herşeklini Farkli Türlerde Anlatan SANATÇILARIMIZ ve böyle bir yazıma ilham verdiğin için iyiki varsın Ali Kırca…

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 645 kişi tarafından görüntülendi.

2 Yorumlar

  1. Merve Sena

    8 Ocak 2015 at 15:49

    çok güzel bir yazı olmuş. yazanın ağzına sağlık.o kadar doğru noktalara temas edilmişki o kadar güzel yerlere temas edilmişki anlatamam. olayın özünde aslında sezen aksu yok. anlatılmak istenen şey, siyasilere verilen bir mesaj. hiçbişey veremediğiniz bu millete bırakında sanatçılar biraz huzur versin en azından diyor. yazanın elleri dert görmesin.

  2. RomantiC

    9 Ocak 2015 at 17:54

    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.