Demet Akalın Biyografisi

Demet Akalın

Demet Akalın Kimdir.

Demet Akalın 23 Nisan 1972 Gölcük Doğumludur. iLköğretim ve Ortaöğretimini Gölcükte, Yine Lise Öğrenimini Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi Gölcükde Tamamladı. Demet Akalın Universite Eğitimi bulunmamaktadır.

Küçüklüğünde öğretmen veya gazeteci olma hayalleri kuran Demet Akalın, Dönemin universiteye girme şartları günümüze göre daha zor olduğu için bu hayallerini yerine getiremedi.

Ne yapacam ne edecem diye düşünürken Annesinin tavsiyesi üzerine Yaşar alptekin mankenlik ajansına kaydını yaptıran Akalın, 1990 Yılında mayo güzeli seçildi.

Arkasından Türkiyenin en büyük mankenlik ajanslarından birisi olan Neşe erberk ajansta mankenlik yapmaya başladı.

Büyük bir başarı ile mankenlik hayatına devam eden Demet Akalın, Sesinin Güzelliğinin farkına vardı ve Mankenlikden, Şarkıcılığa geçiş yaptı. Şarkıcılık kariyerinde deyim yerinde ise yer yerinden oynadı. Demet Akalının hayatının en büyük dönüm noktasından birtanesi Şarkıcılık meslegine başlaması olmuştur. Kısa sürede çok büyük ses sanatçıları ile birlikde aynı sahneleri kullanmaya başladı.

Bir Müddet Sonra iLk Albümü “Sebebim” Kasedi Çıktı ve Oldukca yüksek satış rakamlarına ulaştı. Bununla birlikde mankenliği tamamen bırakan Demet Akalın Başarısına Bir Başarı Daha Eklemiş oLdu…

Sonrasında “Senin Anan Güzelmi” adlı SingLe Çalışması ile Yeniden Adını Duyuran Demet Akalın, Extralardan Zaman Bulamamaya Başladı, Tabi Bu Efor Ona Para ve Başarı oLarak Geri Döndü.

Sonrasında “Unuttum” ve “Banane” Albümleri ile de oldukca Yüksek başarılara imza atan Demet Akalın 2006 Senesinde çıkardığı “Kusursuz 19” Albümü iLe Mü-yap’tan Altın Ödül Aldı. 2006 yılında Kral Tv Müzik Ödüllerinde “Afedersin” iSimLi Parçası iLe “En iyi pop Kadın Sanatçı” Ödülününde Sahibi oLdu.Bunlara Daha Başka Birçok ödül daha Eklendi.

Mankenlik Yaptığı dönemde milli Basketbolcu Ibrahim Kutluay ile olan ilişkisi nedeni ile magazin dünyasında adından oldukca söz ettirdi.

Demet akalın’ın Albüm Listesi Aşağıdaki Gibidir.

 

Albümleri :
1996 – Sebebim
2003 – Unuttum
2004 – Banane
2006 – Kusursuz 19
2008 – Dans Et
2010 – Zirve
2012 – Giderli 16

Etiketler:

Bu yazı toplamda 554 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.