Covid-19 Virüs Bulaşmış Kişilerin Yaşadıkları Hastalık Süreci

Covid-19 Yeni Tip Koronavirus Süreci,Semptomları,Tedavisi ve Yaşananlar..

2020 Yılının en önemli olayları arasında şüphesiz ki Covid-19 isimli yeni nesil corona virüs hastalığı listenin en başlarında yer almakta..Korona virüse yakalanan hastaların, bu süreçte neler yaşadıkları,nasıl hastalıkla mücadele ettikleri ve bu hastalık sürecinde nelerle mücadele etmek zorunda oldukları ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız…

Yeni Tip Korona Virüs Belirtileri,

 1. Çok yaygın Semptomlar
 • Yüksek Ateş,
 • Kuru Öksürük,
 • Yorgunluk ve Halsizlik

2. Daha Seyrek Gözüken Semptomlar

 • Vücudun Farklı Bölgelerinde Ağrı
 • Tat ve Koku Alamama
 • Boğaz Ağrısı
 • ishal
 • Konjunktivit
 • Baş Ağrısı
 • Ciltte Döküntü veya el ve ayak parmaklarında kızarıklıklar

3. Çok Ciddi Semptomlar,

 • Solunum Güçlüğü ve Nefes Darlığı
 • Göğüs Ağrısı ve Göğüste Baskı
 • Konuşma veya Hareket Kaybı

Ciddi Semptomlar Gösteren Kişilerin Bir An EvveL Doktoruna Gözükmeleri Gerekmektedir.

Covid-19 Hastaları Çeşitli Şikayetlerle Doktora Başvurduklarında, Terleme,Öksürük,ishal Gibi.. Kan Testi Yapılıyor.. Orada Enfeksiyon Tespit Edilmesi Durumunda, Akciğer Tomografisine aLınıyorsunuz. Akciğer Tomografi Sonucu, Sizin için Belirleyici Göstergeler Sunuyor Doktorlara. pLc Testi Dahi Yapılmadan, Tomografide Korona virüs olup olmadığı doktorlar tarafından anlaşılabiliyor. Tabiki sonrasında yapılacak olan test tamamen formalite oluyor.

Vücudunuzun direncine ve yaş ortalamanıza göre Corona virüs sürecini hastanede veya evde geçirmenize karar verenler tabi yine doktorlar oluyor.Eğer 45 yaş altı iseniz bu süreci,karantina altında olmak kaydıyla ve ilaçları düzenli kullanmak artıyla doktorlar sizi eve gönderebiliyorlar. Lakin semptomlar ağır ise ve yaş ortalamanız yüksek ise hastanede tedavi altına alınıyorsunuz.

Özellikle Kronik Bronşit ve Kronik Astım Hastalarının Geçirdiği Süreç Çok Daha Zor Oluyor.Nefes Dağlığının Yanında Derin Nefes Alamama ancak alma ihtiyacı Hissedildiği Durumlarda öksürük devreye giriyor ve sizi tamamen tıkıyor.Öksürük Başladığı Anda Nefes almakta Güçleşeceğinden, Öksürük Sonrasında Yaklaşık 15 Dakika Vücudun Toparlaması oldukça güç hale geliyor.

Corona teşhisi konulduğu zaman doktorlar tarafından sizlere verilen Sıtma hastalığında kullanılan ilaçlar ile birlikte Antibiyotik ilaç veriliyor.

Antibyotiğin Dışında Hastaneden Verilen 12 Tane Tablet ilaç, iLk Gün Sabah 2, Akşam 2 Tablet ve Diğer Günlerde 1 er Tablet Olarak Kullanılıyor. iLaçların 5 Günde Bitmiş oLması iSteniyor. Verilen Antibiyotik içerisinde 7 Tablet Bulunuyor.Hergün Tok Karına 1 Tane aLınması iSteniyor. iLaçlar Bittikden Sonra, Herhangi bir başka ilaç verilmiyor.Eğer Hasta Zor Nefes Alıp Veriyor ise,Oksijen Tüpüne Bağlanarak Rahat Nefes aLıp Verilmesi Sağlanıyor.

Covid-19

Etiketler:

Bu yazı toplamda 684 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

 1. Maviş

  4 Ağustos 2020 at 22:28

  Bütün dünyanın başına bela oldu koronavirus illeti umarım biran önce biter ve artık normal hayata döneriz. Virusun bulaştığı tüm hastaların Allah yardımcısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.