Bir stat krizi de Kayseri’de!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor ile Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor arasında Kadir Has Stadı’nın kullanımıyla ilgili tartışma çıktı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor ile Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor arasında Kadir Has Stadı’nın kullanımıyla ilgili tartışma çıktı.

Kayserispor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kadir Has Stadı’nda iki takımın maçlarını oynamasının mümkün olmadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

”Dünyadaki tüm arena statlarının çimi sezon içinde en az 4 kez değişmek zorundadır. Şehrimizdeki iklim koşullarını da göz önüne alırsak, iki takımın Kadir Has Stadı’nda oynaması mümkün değildir. Stat işletimini bilen herkesin kabul edeceği bu gerçeğe aykırı istekte bulunmak, maç oynanmaz stada sahip olma isteğinden başka birşey olamaz. Müsabaka oynanamaz bir zemin, futbol kamuoyunun, yayıncı kuruluşun, izleyicilerin tepkisini çekeceği gibi oyuncuların sağlığını da tehlikeye atacaktır. Bu nedenle, Kadir Has Stadı’nda iki takımın oynamasının yanlış olduğunu kamuoyuna arz ederiz.”

-Kayseri Erciyesspor cephesi-

Kayseri Erciyesspor Kulübü, Kayserispor’un yaptığı açıklamadan üzüntü duyulduğunu belirtti.

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor’un konuya ilişkin açıklamasında, şunlar kaydedildi:

”Yönetim olarak haziran ayında olağanüstü kongre yaparak göreve geldik. Kadir Has Stadı’nda müsabakalarımızı yapmak için değerli büyükşehir belediye başkanımız Mehmet Özhaseki’den söz aldık. Büyükşehir belediye başkanımız ve yetkililerinden alınan olumlu görüş neticesinde 2012-2013 senesi için şampiyonluk yolunda birçok transfer gerçekleştirdik. Birçok reklam anlaşmasını ve kombine bilet basımını da Kadir Has Stadı’nda oynayacağımızı planlayarak hayata geçirdik. Ancak bugün şehrimizin çok değerli diğer bir kulübünün resmi sitesindeki açıklama bizi derinden üzmüştür. ‘Spor, dostluk ve kardeşliktir’ sözünü ilke edinen kulübümüzün düsturu gereği şunu ifade etmekte yarar vardır; Kadir Has Arena’da müsabakalarımızı yapmak için bizim muhatabımız sadece Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki’dir.”

Etiketler:

Bu yazı toplamda 342 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.