Başbakan Ahmet Davutoğlundan ‘Paralel Yapı’ Operasyonlarına ilişkin ilk Açıklama geldi.

Ahmet Davutoğlu

 

Başbakan Davutoğlu Yapılan Operasyonlara Yönelik Adıyamandan Konuştu.

Davutoğlu, “Hiç kimseye yürüttüğü faaliyet dolayısıyla herhangi bir önyargıyla bakmadık. Ta ki hizmet görüntüsü altında birileri eğer bürokrasiyi kontrol etmek üzerinden ülkenin seçilmiş iktidarına savaş ilan etmişse işte o anda durum değişti. O andan itibaren bize tevhi edilen milli irade emanetini sonuna kadar savunmak boynumuzun borcudur” dedi.

 

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:
-Mübarek zat Ebuzer’e, Meclis’te Kemal Kılıçdaroğlu atıfta bulundu. Aziz Adıyamanlılar Ebuzer’in emanetçileri, makamına sahip olan Adıyamanlılar, ‘Ey Kılıçdaroğlu Ebuzer’ diyorsun, onun ismini ağzına alıyorsun, niye Osmanlıca gündeme geldiğinde neden ‘Orta Çağ karanlığı’ dedin. Eski CHP zihniyetini gösterdiğin şekilde, nebiler nebisinin yaşadığı döneme ‘Orta Çağ karanlığı’ diyen birisi bunu anlayabilir mi? Bunlar Asrı Saadet asırlarıdır, Asrı Saadet asırlarıdır, Asrı Saadet asırlarıdır. Bu milletin mukaddesatına saygı göstermeyi öğrenecekler.
-Biz AK Parti yolcuları hem Asrı Saadet’in hem Selçuklu’nun, hem Osmanlı’nın, hem İstiklal Harbi’nin, Çanakkale şehitlerinin emanetçileridir. Gururla taşıyoruz. Onun için darbelere karşı çıkamıyorlar. Kaç gündür davet ediyorum. ‘Adnan Menderesi darağacına çıkaranları kına diyorum, kınayamıyor. ‘12 Mart’ta gençleri idam sehpasına gönderene karşı çık diyorum; yapamıyor. 28 Şubat’ta üniversite kızlarımızı tahkir edenlere karşı çık diyorum; çıkamıyor. Dışarı dışarı diye tempo tutun, o zihniyet ebediyen tarihe gömülmüştür. Bir daha bu milletin örfüne, sahip olduğu kültüre kimse hakaret edemeyecek.
‘PARALEL ÇETE…’
-27 Nisan e-muhtırasına karşı çıkamadılar. Bizimle dimdik TBMM’nin onuruna sahip çıkamadılar. AK Parti olarak Cumhurbaşkanını gümbür gümbür seçtik. Daha sonra Gezi olayları oldu, 17-25 Aralık kumpasları oldu. Bu seferde hesap Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını engellemektir. Engelleyebildiler mi? Milletin içinden gelen, milletten gelen kimseyi engelleyemezler. Sonra 17-25 Aralık komploları kuruldu.
-Bu komplolar üzerinden bürokrasiye sızmış olan ‘paralel çete’, yurt içi ve yurt dışındaki bağlantılarıyla AK Parti’yi ve Başbakanı iktidardan uzaklaştırmak istedi. Yanında kim vardı? Kılıçdaroğlu vardı. Nerede vesayet, nerede darbe varsa orada Kılıçdaroğlu var. 30 Mart’ta millet iradesini gösterdi. Bakın ne oldu. Baktılar ki tek tek AK Parti’yi engelleyemiyorlar. 2007’de olduğu gibi hep beraber bir araya geldiler. Toplandılar, topluca geldiler. Millet topluca gelene değil, kendi içinden çıkana oy verdi. Bu sefer AK Parti içinde itilaf çıkar mı diye beklediler. Elhamdülillah olmadı. AK Parti teşkilatı tek bir fire vermeden 2015 Haziran seçimlerine hazır.”
-Bugün o paralel çeteyle ilgili yürütülen bir soruşturma çerçevesinde bir takım adımlar atılınca  yine önce Kılıçdaroğlu konuşuyor. Onlardan önce Kılıçdaroğlu konuşuyor. Çünkü onların külüründe vesayet var.
-Hiçbirşeyden korkmuyoruz diyenler her şey açıklansın diyenler niçin bugün telaş içindeler. Neden bir takım yaygaralarla bir takım şüphelerle  yürütülen bir soruşturmada bir soruşturmayı etkilemeye çalışıyorlar. Beklesinler. Ama şunu da bilsinler ki bu devletin kurumlarına sızanlar, devletin en mahrem toplantılarını dinleyenler, MİT müsteşarını dinleyenler, Suriye’de mazluma giden TIR’ları düşünenler bunların karşılıksız kalacağını düşünmesinler.
O AN DURUM DEĞİŞTİ
-Hiç kimseye yürüttüğü faaliyet dolayısıyla herhangi bir önyargıyla bakmadık. Ta ki  hizmet görüntüsü altında birileri  eğer bürokrasiyi  kontrol etmek üzerinden  ülkenin seçilmiş iktidarına savaş ilan etmişse işte o anda durum değişti. O andan itibaren bize tevhi edilen milli irade emanetini sonuna kadar savunmak boynumuzun borcudur.
-Biz bu emaneti milletten aldık. İktidar emanetini milletten, can emanetini Allah’tan aldık.
-Başbakan için ‘Dönemin Başbakanı’ diye dosyalar hazırlayanlar millet ve tarih önünde hesap verecekler.
ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞARIYA ULAŞACAK
-Davutoğlu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmeye heyet gönderdiğini de hatırlatarak Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği konuşmasında iç savaştan kaçan Suriyelilere kucak açan Adıyamanlılara teşekkür etti. 6-7 Ekim Kobani olaylarına karşı Adıyaman’dan vakur duruş sergilendiğini belirten ve bunun için vatandaşlara teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, “Ne Gezi, ne Kobani olaylarına, ne 17 ve 25 Aralık kumpaslarına Adıyaman prim vermedi. Ayakta, dimdik ‘milli irade ve kardeşlik’ dedi. Bu güzel hareketten örnekle ülkemizin her bir köşesine şu mesajı iletiyorum; kim ne derse desin Ebuzer’in yolcuları aralarına fitne girmesine izin vermeyecek, çözüm süreci öyle veya böyle mutlaka kardeşlik bilinciyle başarıya ulaştırılacak. Ama bir daha 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi vandalların, eşkıyaların, şiddet dili kullanan tek tip politika geliştirmeye çalışanların şiddet ve terörüne izin vermeyeceğiz.”  Diye konuştu.
Opersyanlarla ilgili haberlerimizin devamı gelecektir…
Kaynak : Milliyet.Com

Etiketler:

Bu yazı toplamda 735 kişi tarafından görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.