Banliyö faciasında 6 yıl istendi

Kadıköy Feneryolu tren istasyonunda bebeğini trene bindirdikten sonra raylara düşerek hayatını kaybeden akademisyen Ebru Gültekin ölümüne ilişkin iddianame tamamlandı

İSTANBUL DHA

Kadıköy Feneryolu tren istasyonunda bebeğini trene bindirdikten sonra raylara düşerek hayatını kaybeden akademisyen Ebru Gültekin ölümüne ilişkin iddianame tamamlandı. Savcı olaya ilişkin makinist şüpheli Abdullah Çiğdem’in ’kusursuz’ olduğu yönündeki bilirkişi raporunu dikkate almadı. Savcı, kondüktör Süleyman Uğur Özkoç ve makinist Abdullah Çiğdem’in 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
Cumhuriyet Savcısı Kadir Erdal’ın hazırladığı iddianamede, tutuksuz şüpheliler makinist Abdullah Çiğdem ve kondüktör Süleyman Uğur Özkoç’un olayda tedbirsiz ve dikkatsiz davranarak maktülün ölümüne sebebiyet verdikleri gerekçesiyle “Taksirle ölüme neden olma” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
İddianamede, olayın ardından kusurun tespiti için İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Makina Mühendisi Yücel Kaplanoğlu’na yaptırılan bilirkişi incelemesi sonucu düzenlenen raporda, “kondüktör şüpheli Uğur Özkoç’un yolcuların henüz binişi tamamlanmadan makiniste telsiz ile hareket etme talimatı verdiği için asli kusurlu olduğu, maktülün hareket halindeki trene binmeye çalıştığı için tali kusurlu olduğu makinist şüpheli Abdullah Çiğdem’in ise kusursuz olduğunun belirtildiği” hatırlatıldı.

‘Tedbirsiz ve dikkatsiz’
İddianamede, raporun kondüktör ve maktül açısından gerçeğe yakın görünmesine rağmen raporda şüpheli Abdullah Çiğdem’in aynalardan vagonların kapılarını ve dolayısıyla yolcu binişlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edip görme imkanına sahip iken, hareket ederken bundan imtina etmiş olması nedeni ile kusursuz sayılmasının mümkün olmadığı, bu nedenle raporun bu kısmının gerçeğe yakın görünmediği tüm bu nedenlerle her iki şüphelinin olayda tedbirsiz ve dikkatsiz davranarak maktülün ölümüne sebebiyet verdikleri” belirtildi. Savcı, her iki şüphelinin de “Taksirle ölüme neden olma” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
Tutuksuz sanıklar Abdullah Çiğdem ve Süleyman Uğur Özkoç’un yargılanmasına önümüzdeki günlerde Kadıköy Asliye Ceza mahkemesi’nde başlanacak.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 322 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.