Bahoz Erdal Telsizde İsyan Etti

PKK’lıların uyuşturucu paralarını kavanozlarla toprağa gömdüğü paraları güvenlik güçlerinin bulması üzerine Fehman Hüseyin’in telsizde örgüt üyelerine isyan ettiği ve para için “Saklayıp koruyamıyorlar” dediği belirlendi.

K. IRAK’TAKİ KAMPLARA GİDİYOR

Hürriyet gazetesinin haberine göre operasyonla ilgili İçişleri Bakanlığı’na sunulan raporda, Diyarbakır’da özellikle 12 köyde yoğunlaşan hint keneviri tarlalarından elde edilen gelirlerin, örgütün Kuzey Irak’taki kamplarının ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanıldığı, yine aynı tarlalardan elde edilen gelirlerin, PKK’nın metropol eylemlerinin düzenlenmesinde sorumlu olan Doktor Aydın kod adlı Hacı Türmak’a aktarıldığı belirtildi. Türmak’ın bu gelirlerle, son 2 yılda 20’ye yakın eylem düzenlettiği raporda yer aldı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖRÜLMÜŞ EN BÜYÜK DARBEYİ VURDU

Diyarbakır’da geçtiğimiz hafta jandarma ve polis Özel Harekat timleri ile köy korucularının da katıldığı tam bin 700 güvenlik personeliyle dev bir uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Operasyon kapsamında Kocaköy, Lice ve Hazro üçgeninde özellikle dere kenarlarındaki arazilere ekili Hint kenevirleri, öncelikle havadan Sikorsky helikopterleriyle tespit edildi.

Operasyon süresince PKK veya uyuşturucu tacirlerinin olası saldırısına karşı polis ve askere ait 16 zırhlı araç, uyuşturucu tarlalarına çıkan yollarda önlem aldı. Ardından jandarma ve emniyet narkotik ekipleri tarlalarda adeta tarım işçileri gibi hasada başladı.

Operasyon sonucunda PKK’nın en büyük gelir kaynaklarından biri olan milyonlarca kök kenevir imha edildi.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 349 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.