B12 Vitamini Eksikliği ve B12’nin Önemi

B12 Vitaminin Faydaları

B12 Vitamini

B12 Vitamin Eksikliği Obezite, Aşırı Kilo Alma ve Depresyon Hastalıkları Gibi Birçok Soruna yol açabiliyor.

 

B12 Vitamin Eksikliğinde yaşanacak sorunlar şu şekilde sıralanabilir.

 

Yorgunluk, Uykusuzluk, Halsizlik, Mutsuzluk, Sürekli Yeme isteği Yaşıyorsanız B12 Vitamini Eksikliği yaşıyor olma olasılığınız çok yüksek.

B12 Vitamin Eksikliği insanlarda başta sinir sistemi olmak üzere, Hafıza problemleri, Konsantre olamama, Aşırı Kaygı Hissi, Stres Yoğunluğu, Vücudun çeşitli yerlerinde ağrı, Ağrıları olması gerektiğinden fazla hissetme, Erken Bunama ve Metabolizma Hızındaki Düşüşler Görülmektedir.

B12 Vitaminini Vücut üretmemektedir. Dolayısı ile b12 Vitaminini Dışardan Aldığımız Besinlerden Sağlamaktayız.

 

B12 VİTAMİNİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Hücereleri Yeniler ve Hücre öLümünü Geciktirir.

Sinir Hücrelerini Besler.

Kalp ve Damar Hastalıklarına Karşı Koruma Sağlar. Yüksek Tansiyon ve Kolesterol Hastalıklarına Karşı Önleyici Tedavi Sağlar.

B12 Vitamini Karbonhidratları ( Vücut için Hazır Yakıt ) Enerjiye Çevirir ve Yağ Depolanmasını Azaltır.

Kilo Kontrolü Konusunda Çok Çok Önemli Bir Vitamin Çeşitidir.

B12 Vitamini Metabolizma Hızını Arttırdığı için Kilo Verme Konusunda Oldukça Yardımcı Bir Besindir.Vücut Enerjisini Arttırdığı için Yorgunluk Hissinin Önüne Geçer ve Aşırı Yeme iSteğinizi önler.

Karbonhidratları Enerjiye Çevirdiği için Şeker Kullanımını Dengede Tutar ve Beynin ihtiyacı olan şekeri Düzenleyerek Unutkanlığın önüne geçer.

Bir çok Kanser Çeşitine Karşı Koruyucu Etkisi Vardır. (Meme,Karaciğer,Pankreas,Kolon,Karaciğer,Gırtlak,mide vb.)

Köklü Saç ve Sağlıklı Tırnak Konusunda En Temel Besin Maddesidir.Yeni Hücre üretimi ve Derinin Kendisini Hızlı Bir Şekilde Yenilemesini Sağlar.

 

B12 VİTAMİNİNİ VÜCUDUMUZA NASIL ALABİLİRİZ.

 

Kırmızı Et,Balık,Ciğer,Deniz ürünleri ve Yoğurt,Peynir,Yumurta Gibi Hayvansal ürünlerde bol miktarda vardır.

İleri Yaşlarda ve B12 Emilimini Engelleyecek Durumlar varsa kişinin vücudunda, Doktor Kontrolünde B12 Vitamini Ağzı veya Enjeksiyon Yöntemi iLe alınabilir.

B12 Vitaminini Besinler Haricinde, Dışarıdan Extra ilaçlar vasıtası ile almak, herhangi bir kilo alma durumuna sebep olmaz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 641 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.