“Ateşkes, diz çöktürme girişimidir”

Mısır’ın ateşkes girişimi ile başlayan tartışmalar devam ediyor.

“Ateşkes, diz çöktürme girişimidir”

Israil, Hamas’i Misir’in ateskes cagrisina uymamakla suclarken, Hamas Israil’in anlasmalara “sadik kalmamasini” gerekce gostererek yeni bir ateskesin gecer yol olamayacagini savunuyor.

Misir’in, Israil-Filistin gerginligini “sona erdirmek amaciyla” baslattigi ateskes girisimi cercevesinde baslayan tartismalar devam ediyor.

Israil, Hamas’i, bu tutumu nedeniyle ateskese yanasmayan ve saldirilari devam ettiren taraf olmakla suclarken, Hamas ise Israil’in, daha once taraflar arasinda varilan anlasmalara sadik kalmamasini gerekce gostererek yeni bir ateskesin gecer yol olamayacagini savunuyor.

BOYUN EGDIRME VE DIZ COKTURME GIRISIMI

Hamas’in askeri kanadi Izzeddin el-Kassam Tugaylari, medyada dolasan Misir’in ateskes girisiminin icerigine iliskin resmi ve gayriresmi makamlardan bir bilgi ulasmadigini belirtiyor ve ateskes onerisini “boyun egdirme ve diz cokturme girisimi” seklinde degerlendiriyor.

“Israil’in isledigi suclari ve dusmanligi durdurmasi, 2012’de imzalanan ateskes sartlarina uymasi, takas anlasmasinda saliverilen Filistinlilerden tekrar gozaltina alinanlarin birakilmasi, uzlasiyi sabote etmeme ve yeni hukumetin islerine karismama” sartlarini ileri suren Hamas, Israil’le ateskesten soz edebilmek icin, “sehitlerin kanini yerde birakmayacak gozle gorulur girisimlerin” olmasi gerektigini ifade ediyor.

Hamas Siyasi Buro Baskan Yardimcisi ve Gazze’deki eski Filistin Hukumeti Basbakani Ismail Heniye ise sorunun, ateskes degil Gazze’ye yonelik abluka ve bolgedeki aclik” olduguna dikkati cekiyor.

Heniye, “Gazze’ye yonelik ambargonun kaldirilmasi, Bati Seria ve Kudus’teki saldirilarin durmasini icermeyen hicbir ateskesi kabul etmeyeceklerini” vurguluyor.

ATESKES BIZI BAGLAMIYOR

Islami Cihad Hareketi, Misir’in Gazze ve Israil arasindaki ateskes girisimini, Filistin halkinin ihtiyaclarini karsilamadigi icin kabul etmedigini acikladi.

Kaynak:TRTHaber

Etiketler:

Bu yazı toplamda 323 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

Biz Kimiz?

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.