Askeri cezaevinde tecavüz şoku

Vatani görevlerini yaparken çeşitli suçtan Erzurum’daki Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan er U.S.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında 24’er yıl hapis cezası istiyle yargılanan 3 er tahliye edildi.

Olay, 10 Ağustos 2012 günü 9’uncu Kolordu Komutanlığı’na bağlı Karskapı 1’inci Sınıf Askeri Cezaevi’nde meydana geldi. Çeşitli suçlardan tutuklu bulunan erlerden E.D., U.S.’yi yatağına davet ettiği öne sürüldü. E.D. ile beraber F.K. ve V.V. de U.S.’ye tecavüz ettiği iddia edildi. Tecavüzü kimseye anlatmaması için tehdit edilen U.S., ertesi sabah rahatsızlanarak revire giderken yapılan muayenede tecavüze uğradığı anlaşıldı. Uğradığı cinsel saldırıyı cezaevindeki komutana anlatan U. S.’nin şikayeti üzerine üzerine askeri mahkemeye çıkarılan E.D., F.K. ve V.V., 15 Ağustos 2012 tarihinde tutuklandı. Dosya, görevsizlik kararıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Mağdur sıfatı ile savcıyığa ifade veren U.S., şunları anlattı:

“Koğuşta herkesin uykuya çekildiği sırada E.D. beni yatağına çağırdı. Korktuğumdan yanına gittim. ’Sesini çıkarmayacaksın. İtiraz edersen koğuşu kaldırır aynı şeyi yaptırırım. V. ve F. seni deli gibi bekliyorlar’ diye tehdit etti. Direnmeye çalıştım ama V. ve F. direncimi kırarak kıyafetlerimi zorla çıkardılar. ’İmdat’ diye bağırdım, ancak kimse yardıma gelmedi.”

’Nitelikli cinsel istismar’ suçundan haklarında 10.5 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu erler E.D., F.K., V.V. Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6’ncı kez hakim karşısına çıktı. Suçlamayı kabul etmeyen E.D., “Bize erkeklerle ilişkiye girdiğini anlatıyordu. Koğuşta kalanlara masaj yapıyordu. Bizimle kavga ettiği için böyle bir iftira attı” diye konuştu.

Mahkeme heyeti 3 eri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 504 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.