ALEX DE SOUZA: FELSEFE YANLIŞ

Kaptan Alex, Fenerbahçe’de gençlerin kendisini göstermesine imkan tanımayan bir felsefe olduğunu söyledi, “Ben buna üzülüyorum. Bir tek Semih şans buldu. Bu çocuklara fırsat verilmeli” diye konuştu
02:30 | 26 Temmuz 2012

YUSUF KOBAL
Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, gündemle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Brezilyalı yıldız, yaşı nedeniyle futbolu bırakıp bırakmayacağı sorusuna, ”Kendimi gayet iyi hissediyorum. ’Futbolcu 35 yaşına geldiğinde gücünü kaybeder’ derler ancak ben 18 yaşındaki gücümü aynen koruyorum. Ve yaşımla ilgili söylenenleri üzerime almıyorum. Yaş konusunu pek kafama takmıyorum” yanıtını
verdi.
UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi Rumen Vaslui takımına ilişkin de Alex, “Ben şu anda 180 dakika oynayacağımız ilk iki maçı düşünüyorum. Onların hedefi de bizim hedefimiz de gruplara kalmak. Biz doğru çalışarak turu geçen takım olmak istiyoruz” yorumunu yaptı.
Brezilyalı oyuncu, ön eleme turu sonrası da ”adım adım düşünmek istediğini” belirterek, ”Şu an için 180 dakikalık maçımız var. Biz bu maçı geçmek için çok iyi hazırlanıyoruz. Sonraki aşamayı zamanı geldiğinde konuşuruz” dedi.
Fenerbahçe’de genç oyuncuların kendisini göstermesine imkan tanımayan bir felsefe olduğunu ileri süren Alex, ”Ben buna üzülüyorum” dedi. Sambacı, ”Bir tek Semih’i hatırlıyorum izin verilen. Şu anda Recep Niyaz ve Salih Uçan aramıza katılan genç oyuncular. Bu oyuncuların kendilerini göstermesine izin verilmelidir. Fırsat verilirse bu genç oyuncuların takıma çok yararlı olacaklarına inanıyorum” diye konuştu. Alex, Recep ve Salih’in oyunculuklarına ilişkin de ”Salih ve Recep de kalitesinden şüphe edilmemesi gereken oyuncular. Bu çocuklara fırsat verilmezse kendilerini gösteremezler” dedi.
Fenerbahçe’nin Avusturya’da oynadığı hazırlık maçlarında galibiyet almadığı anımsatılan ve takımın ”gol atma veya golcü oyuncu sorunu olup olmadığı” sorulan kaptan Alex, ”Bu noktada takıma ve hocamıza haksızlık yapmak istemiyorum” dedi.
Kaptan, hazırlık maçlarında oyuncuların denendiğini ve gol atma veya golcü oyuncu sıkıntısı yaşanmadığını söyledi. Takıma yeni transferlerin yapılmasının kendisini rahatsız edip etmeyeceği yönündeki soru üzerine de Alex, yeni gelecek kaliteli oyuncuların kendilerine güç vereceğini ve yeni transferlerden herhangi bir rahatsızlık duymayacağını söyledi.

Futbola devam
Futbolda çok önceden tahminde bulunmaya yer olmadığını ifade eden Alex, şu andaki kadroyla bu sezon çok daha fazla şeyler gösterecek konumda olduklarını söyledi. Teknik Direktör Aykut Kocaman ile 3. sezonu yaşadıklarını anlatan Brezilyalı oyuncu, ”Bu sezon futbol anlamında çok daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi. Alex, bir soru üzerine ”Futbol oynamaya devam etmeye karar verdiğini” belirterek, şu anda başka şeyler düşünmediğini söyledi.

Fanatizm tehlikeli
Futbolda fanatizmin tehlikeli boyutlara ulaştığını dile getiren Alex, bir futbolda kazanmak kadar kaybetmenin de normal olduğunu vurgulayarak, ”Bir maç kaybetmek dünyanın sonu değildir. Kaybetmeyi dünyanın sonu gibi görmek çok tehlikelidir” diye konuştu. Fanatizmin ”tutku anlamında güzel birşey olduğunu” belirten Brezilyalı oyuncu, ”Ancak aşırıya kaçınca tehlikeli oluyor” dedi.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 302 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.