Adaylık Tartışmalarına Noktayı Koydu

Kadir Topbaş 2013’te yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi.
2013’te yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olacağını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Sayın Başbakanımız’ın seçilmişlerde 3 dönem şartı var. Bize de bir dönem daha aday olma yolu açık oluyor bu bağlamda. Ustalık dönemi için adayım’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeni Şafak Gazetesi’nden Orhan Turan’a yeni dönemde aday olacağını söyledi. Topbaş adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

ÜÇ DÖNEM ŞARTI VAR

‘Şahsen bir dönem daha devam edeceğim. Tabii ki, Sayın Başbakanımız’ın seçilmişlerde 3 dönem şartı var. Bize de bir dönem daha aday olma yolu açık oluyor bu bağlamda. Elbette takdir İstanbullunun. Bir dönem daha istiyorum. 2020 Olimpiyatları için, İstanbul’u bilgi teknolojisi ile donatıp akıllı İstanbul yapmak için adayım. Ustalık dönemi için adayım.’

RAYDA 7 MİLYON YOLCU

Topbaş, Ramazan Bayramı’nda seferlere başlayacak olan Kadıköy-Kartal Metrosu ile ilgili olarak ise şu bilgileri verdi: ’22 kilometre uzunluğundaki Kadıköy-Kartal hattı günde 1-1,5 milyon yolcuyu taşıyacak. Kartal’da metroya binen bir yolcu 29 dakika sonra Kadıköy’e ulaşacak. Marmaray 2013 sonu itibariyle tamamlandığında Kartal’dan gelen yolcu, Yenikapı’ya, oradan Taksim’e, oradan da havaalanına ulaşabilecek. 2016’da İstanbul’daki ulaşım ağları büyük oranda tamamlanmış olacak. Ulaşım sorunu büyük oranda çözülmüş olacak. 2004’de raylı sistem kullanan yolcu sayısı 400 bin civarındaydı. Şu anda 1 milyon 370 bin kişi raylı sistemleri kullanıyor. 2014’te bu rakam 4 milyon 950 bin kişiye çıkacak. 2016’da ise 7 milyon kişi bu sistemleri kullanacak. Şehir metrolaşmış olacak.’

METROBÜSE AKILLI KONTROL

Ulaşımdaki sorunların çözümü için yeni bir kontrol sistemi de oluşturduklarını anlatan Topbaş, sıkışıklığı fark edip, trafiği yönlendirecek akıllı bir sistemi devreye sokmak üzere olduklarını ifade etti. Topbaş, ‘Bu merkez sadece metrobüsleri kontrol edecek. Sistem durakları, yolcuları, kalabalıkları görecek. Şoförler arasında telsiz konuşmalarını kontrol edecek’ diye konuştu.

OTOBÜS ŞİKAYETLERİ

Hem Ramazan ayı hem de aşırı sıcaklarda, otobüslerdeki soğutmayla ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını da dile getiren Topbaş, ‘Tüm otobüsleri daha rahat ve konforlu hale getirmeye çalışıyoruz. Ancak aşırı yolcu ve otobüslerin duraklarda durduğunda kapılarının açılması bile havalandırma ve soğutmayı etkileyebiliyor’ dedi.

YOLCULUK KEYİFLİ OLACAK

Topbaş, otobüslerde daha rahat bir ulaşım için çalışmaların sürdüğünü hatırlatarak, ‘Sarı otobüsler geldi. Erguvan otobüsler de trafikte… Diğerleri de klimalı hale geliyor. Toplamda 3 bin otobüsü toparlıyoruz. Bu otobüsleri keyifli hale getirmeye çalışıyoruz’ diye konuştu.

MİNİBÜSLER KALDIRILACAK

Topbaş, ulaşımdaki yeniliklerden bir tanesinin de minibüslerin kaldırılması olacağını sözlerine ekledi. Topbaş şunları söyledi:

‘Ulaşımı daha kaliteli, daha doğru ve daha düzenli hale getireceğiz. Minibüsler, otobüslere dönüşecek. Minibüsçüleri mağdur etmeden bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Dar sokaklardaki, mahalle aralarındaki minibüsleri elbette kaldıramayız. Zira oralara otobüs zaten giremiyor. Ancak diğer alanlarda bu dönüşümü yapacağız.’

YOLCU KISITLAMASI

Faaliyetlerini sürdürecek minibüs esnafına da yeni standartlar getirileceğini söyleyen Topbaş, fazla yolcu taşınmasına izin verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

METROYA 3 MİLYAR

Topbaş, İstanbul’un tek başına bir ülke gibi olduğuna dikkat çekerek, ‘İstanbul Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük. Benim çocukluğumda İstanbul’un nüfusu 800 bindi. Şimdi günde 23 milyon hareketlilik var… Bu 40 milyonu geçecek. Biz şu ana kadar İstanbul’a 10 milyar lira yatırım yaptık. 17 Ağustos’ta Sayın Başbakanımız’ın da katılımıyla Kadıköy -Kartal hattının açılışını yapacağız. Bu metro cumhuriyet tarihinin en büyük metrosu olacak. En büyük yatırımdır. 3 milyar lira, eski para ile 3 katrilyon liraya mal oldu. Dünyadaki belediyeler içerisinde metroya en büyük yatırım yapan belediye biziz’ diye konuştu.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 412 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.