ABD Senato’sunda “Erdoğan’ın Otoriteleşmesi” Tartışması Yaşandı

ABD’nin yeni Ankara buyukelcisi John Bass’in Senato’daki onay oturumuna, Basbakan Erdogan’in otoritelesmesi tartismasi damga vurdu.

ABD Senato'sunda 'Erdoğan'ın Otoriteleşmesi' Tartışması Yaşandı

ABD’nin yeni Ankara buyukelcisi John Bass’in Senato’daki onay oturumunda, Basbakan Erdogan’in otoritelesmesi tartismasi yasandi.

Hurriyet’in haberine gore; ABD Baskani Obama tarafindan, gorevi bu ay sona erecek ABD’nin Ankara Buyukelcisi Frank Ricciardone’nin yerine aday gosterilen John Bass’in ABD Senatosu’ndaki onay oturumuna, Basbakan Erdogan tartismasi damga vurdu. Washington’in dis politika konusundaki en etkin isimlerinden Senator John Mccain, Bass’i Erdogan’in otoriterlesme egilimi konusunda yorumda bulumaya zorlayinca, Bass, Erdogan’in attigi adimlarin otoriterlesmeye dogru bir kayma oldugunu kabul etmek zorunda kaldi.

MC CAIN, SORUSUNDA ISRAR ETTI

McCain soruya cevap alamadigi takdirde Bass’i veto edecegini soyleyince, 3 dakika 25 saniye suren bir atismanin ardindan Bass sonunda soyledi: “Bu dogrultuda bir kaymadir evet.”

JOHN BASS, ONCEDEN HAZIRLADIGI KONUSMASINI OKUDU

John Bass, konusmasina “Eger onaylanirsam, hem Turkiye hem de sinirlarinin otesinde beraber calistigimiz yerlerde guvenlik, refah, demokrasi ve insan haklarini koruyup ilerletmek icin hepinizle beraber calisacagima soze veriyorum” diyerek baslayan Bass, daha sonra onceden hazirladigi yazili ifadesini okudu.

BASS, ACILIS KONUSMASINDA SU ONEMLI MESAJLARI VERDI:

ISID TEHLIKESI

“Turk vatandaslari ve diplomatlarini rehin almalarinin da gosterdigi gibi ISID’in Irak’taki kazanimlari, bolgesel ve uluslararasi guvenlik icin onemli bir
tehlike ortaya koyuyor. Derhal saliverilmeleri cagrisi yapmaya devam ediyoruz.”

“EGER ONAYLANIRSAM, TURKIYE ILE YAKIN CALISACAGIM”

“Turkiye, Suriye’deki insanlarin ihtiyaclari ve ilimli Suriye muhafeletine yardim icin ABD’nin onemli bir destekcisi. Turk Hukumeti ile siddet yanlisi asirilar ve Turkiye cografyasini kullanan yabanci savascilarin neden oldugu riskleri hafifletmek icin de beraber calisiyoruz. Eger onaylanirsam, disaridan Suriye’ye ve Suriye’den disariya savasci, para ve uzmanlik akisina set cekmek icin Turkiye ile yakin calisacagim.”

“TURKIYE, IRAN’IN TEHDIT OLUSTURDUGUNUN FARKINDA”

“Komsusu olarak Turkiye, nukleer silaha kavusmus Iran’in bir tehdit olusturdugunun farkinda ve Iran’i nukleer programi konusunda uluslararasi zorunluluklarini karsilamaya tesvik etmede yaptirim rejimini destekleminin onemini anliyor.”

“ERDOGAN’IN ERMENILERIN TORUNLARINA TAZIYESI…”

“Bu seneki anma gununde (1915 Olaylari’nin yildonumu 24 Nisan), Basbakan Erdogan, 1. Dunya Savasi’nda oen Ermenilerin torunlarina taziyelerini iletti. Bu jest ve son aylardaki, Turk Hukumeti’nin olumlu cabalari, kapinin diyalog icin acik oldugunu gosteriyor. Ama daha fazlasi yapilabilir. Iki tarafi da 1915’teki trajik olaylarda yasanan gercekleri tam, acik ve adil bir sekilde tanima konusunda tesvik ediyoruz.”

 

Kaynak:Haberler

Etiketler:

Bu yazı toplamda 412 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.