1 Milyon CNET Kullanicisinin Bilgileri Calindi

Dunyanin onde gelen teknoloji sitelerinden CNET, 1 milyonun uzerinde kullanici bilgisinin ele gecirildigini itiraf etti.

1-milyon-cnet-kullanicisinin-bilgileri-calindi_1191530_340_22

Guvenlik aciklari nedeniyle hacker saldirisina ilk boyun egecek siteler arasina muhtemelen teknoloji sitelerini koymazdiniz. Ancak CNET, Pazartesi gunu kullanici veritabaninin saldirganlarin eline gectigini ogrenerek adeta yikildi.

CNET’in bizzat yaptigi aciklamaya gore 1 milyonun uzerinde kullanicinin kullanici adi, e-posta adresi ve parolalari, “w0rm” olarak taninan Rus hacker grubunun eline gecmis bulunuyor. Hacker grubu, acigin hatali bicimde kullanilan Symfony PHP Framework’teki bir delikten olustugunu soyledi. CNET, yaptigi aciklamada w0rm’un saldirisinin amacinin “Web’in genel guvenligini artirmak” oldugunu ve kullanicilarinin riskte olmayabilecegini soyluyor.

w0rm, her ne kadar iyi niyetli oldugunu ileri surse de, veritabani icin 1 bitcoin (1 bitcoin, yaklasIk 700 dolara denk geliyor) fidye istiyor. Aslinda bu rakam, saldiridan etkilenen kisi sayisina gore oldukca dusuk; ancak CNET’in fidyeyi odeyip odemeyecegini bilmiyoruz.

 

KAYNAK: Bugün

Etiketler:

Bu yazı toplamda 357 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Sohbete Başla

                                Mirc İndir

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Odaları

SohbetSizsiniz.Com Sohbet Sunucusu Öncelikle Kullanıcılarına GüzeL, Temiz, KaliteLi ve Güvenilir Bir Chat Ortamı Sunmayı Hedeflemektedir. Tabi Bunun Yanında Sanat Spor ve Teknoloji Dünyasından Yeni Gelişmeler, Değişik Yemek Tarifleri, Şarkı Sözleri, Nihai oLarak Sohbet Odaları ve Son Dakika Haberlerini Anında Sizlerle Paylaşmaktayız. Web Sitemiz Bir Muhabbet ve Sohbet Sitesi oLduğundan Kullanıcılarımızın Sohbet Ederken Kendilerini Güvende Hissetmeleri ve Onlara Kaliteli Bir Ortam Sağlamak için Çalışmalarımız Hız Kaybetmeden Devam Edecektir.SosyaL Medyanın Tüm Dünyada Artan Bir ivme iLe Önem Kazanmış oLması, IRC Gibi Sohbet Sitelerinin Önemini Bir Nebze oLsun Azaltmış oLsa Dahi, Kullanıcılar Bu Alışkanlıklarından AsLa Vazgeçmemişlerdir. mSn Gibi Skype Gibi Görüntülü ve SesLi Sohbet pLatformları Dahi Eski Önemini Yitirdikleri Aşikardır, Ancak Yazılı Chat, Sohbet Odaları ve Muhabbet Siteleri HaLa Bir Tutku oLmaya Devam Etmektedir.Bizler Tüm Kullanıcılarımıza Hoş Sohbetler Diler Saygılar Sunarız…

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.