Mobil Sohbet

.

Tofaş Fabrikasında Üretim Yeniden Başladı.

Tofaş işçileri işbaşı Yaptı

Tofaş işçileri işbaşı Yaptı

Yaklaşık 15 Gündür Eylemlerine Devam Eden Yaklaşık 3.500 Tofaş işçisi Ücretlerinde iyileştirme Yapılmasını Beyan Ederek Grev Kararı Almışlardı.

Bunun Üzerine Üretimin Tamamen Durduğu Tofaş Fabrikasında, Firmanın Ceo su Cengiz Eroldu’nun 1 Ay Sonra Ücretlerde iyileştirme Yapılacağına Dair Namus Sözü Vermesi, işçilerin Bir Kısmının işe Yeniden Başlamasını Sağladı. Tofaş Fabirkasında Bu Sabar 1,700 Kadar işçi işbaşı Yaptı.

Tofaş Ceosu Cengiz Eroldu işçi Temsilcileri ile Görüşüp Sabah işçilerin Sabah 6:45 de işbaşı yapmaları durumunda, Şu An iyileştirme yapılmayacağını fakat 1 ay sonra ücretlerde iyileştirme yapılacağına dair Namus Sözü vermes ile birlikde işçilerin bir kısmı iş başı yaptı. Grev ve iş Bırakma Eylemine Devam Eden 1.500 işçi ise Eylemlerini Sürdürmeye Devam Ediyor. Verilen Vaatlere inanmadıklarını Belirten işçiler,iyileştirme olmadığı taktirde işe devam etmeyeceklerini açıkladılar.

Tofaşdan Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) Açıklama.

Tofaş Üretime Başladığını Duyurdu. Kamu Aydınlatma Platformuna Yapılan Açıklamada Tofaş’ın Yeniden iş Başı Yaptığını ve Tedarikçi Konusunda da Herhangi Bir Sorun Yaşamadığını Belirtti.

Renault da Eyleme Devam Kararı Alındı.

Türkiyenin En Büyük Otomobil Fabrikalarından Olan Oyak Renault Fabrikasında iş Bırakan işçiler ücret Artışı Sebebi iLe Başlatıkları Eyleme Devam EDeceklerini açıkladı.

Oyak Renault Fabrikasının Yöneticileri ve işçi Sözcüleri Arasında Tarafların Avukatlarınında Bulunduğu Toplantıdan Yapıcı Bir Çözüm Çıkmazken, işçiler Talepleri Kabul Edilmediği Taktirde Eylemi Sürdüreceklerini açıkladılar.Oyak Renault işçileri Adına Sözcülük Yapan Ekrem Salım, Görüşmelerinin Olumsuz Neticelendiğini Söyleyerek Sözlerine Şu Şekilde devam Etti.

Ekrem Salım Sözlerine;

“Biz protokol istedik onlar taahhütnameye çevirdi. Beş gündür süren bu eylemde sürekli aynı şeyi yapıyorlar. Protokol olarak sunduğumuz evrakı taahhütnameye çevirip aynı şekilde geri dönüş yapıyorlar. Yani bunlar bu işin çözülmesinden değil, çözümsüzlükten yana. Biz onlara sürekli çözüm üreterek yaklaştık. Ama onlar bizim çözümlerimize, çözümsüzlükle yaklaştılar. Bundan sonraki süreçte kendileri oturup bir karar verecekler. Ya MESS ile yola devam diyecekler ya da MESS’ten ayrılıp tekrar bizim varlığımızı kabul edecekler.”

Şeklinde devam Etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir